Mezinárodní strojírenský veletrh

MSV 2020 s technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže ještě více z digitalizace průmyslu, jeho nosným oborem bude tradičně obrábění a tváření. Budoucnost průmyslu bude znovu k vidění od 5. do 9. října 2020 na výstavišti v Brně.

Návštěvníci budou mít opět možnost na vlastní oči vidět transformaci průmyslu spojenou s nástupem digitálních technologií. „Letošní ročník MSV znovu ukáže digitalizaci napříč všemi obory a výstavními halami. Chystá se i druhý ročník úspěšné expozice Digitální továrna 2.0,“ doplnil ředitel MSV Michalis Busios.  

Připravovaný 62. ročník MSV se zaměří také na další aktuální témata. Na posledním ročníku mělo premiéru téma cirkulární ekonomika neboli systém opětovného využívání materiálů, které udržujeme v oběhu co nejdéle. V letošním roce se opět budou prezentovat cirkulární inovace v průmyslových firmách. Díky spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR bude na veletrhu zastoupeno i téma start-upů. Právě ty jsou motorem inovací a zároveň zajímavými investičními příležitostmi. Samozřejmě se uskuteční také soutěž nejlepších inovativních exponátů o Zlaté medaile MSV a součástí veletrhu bude rozsáhlý doprovodný program. Chystá se třeba oblíbený projekt organizovaných a komentovaných prohlídek veletrhu MSV Tour. Chybět nebude ani B2B projekt Kontakt-Kontrakt, který funguje na principu předem sjednaných schůzek.

Top přehlídka obrábění a tváření

Společně s 62. ročníkem MSV proběhnou specializované veletrhy, které se v Brně konají jen jednou za dva roky. Prvním z nich je veletrh IMT, který zviditelňuje dominantní obor obráběcí a tvářecí stroje. Už od prvního ročníku v roce 1998 je IMT největší takto specializovanou přehlídkou ve střední a východní Evropě. Na 12. mezinárodním veletrhu obráběcích a tvářecích strojů IMT 2020 uvidíme i špičkové české výrobky, protože toto odvětví má u nás dlouhou tradici a v současnosti jsme třináctým největším producentem obráběcích a tvářecích strojů na světě.

V sudých letech se ve společném termínu s MSV konají také 18. mezinárodní slévárenský veletrh FOND-EX, 25. mezinárodní veletrh svařovací techniky WELDING, 8.  mezinárodní veletrh technologií pro povrchové úpravy PROFINTECH a 7. mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů PLASTEX. Tyto obory jsou v nomenklatuře MSV obsaženy každý rok, ale díky specializovaným veletrhům se na ně soustřeďuje větší zájem vystavovatelů, odborné veřejnosti i médií. 

Ohlédnutí za úspěšným MSV 2019

Tradiční průzkum mezi návštěvníky a vystavovateli MSV 2019, který realizovala agentura Ipsos, přinesl opět zajímavé výsledky. Stejně jako minule se potvrdila vysoká spokojenost návštěvníků, spokojeno jich bylo 90 % a oproti loňsku vzrostl i čas, který návštěvníci na veletrhu strávili. Spokojenost panovala i na straně vystavovatelů. Jádro návštěvníků i vystavovatelů pak tvoří dlouhodobí účastníci akce, kteří se díky vysoké úrovni veletrhu vrací rádi opakovaně – a plánují se vrátit znovu i příští rok. Jan Humhej, Associate Director z agentury Ipsos průzkum komentuje následovně: „Je patrné, že organizátoři veletrhu odvádějí dlouhodobě dobrou práci, jelikož spokojenost s veletrhem je u návštěvníků i vystavovatelů vysoce nadstandardní a MSV si stále drží svojí pozici a je vnímán jako nejdůležitější veletrh v oborů, dlouhodobě a stabilně. K dobrým výsledkům určitě dopomáhá i neustálé inovování veletrhu. Například expozice Digitální továrna 2.0 vzbudila mezi zákazníky velmi pozitivní ohlasy.“ Veletrh slouží také jako výborná příležitost navázat kontakty se zákazníky – podařilo se to naprosto drtivé většině vystavovatelů (96 %) – potvrzuje se tak role veletrhu v rozvíjení obchodních vztahů.