STS Olbramovice ukáže, jak jednoduše dopravit hnojivo ke každé rostlině. Do soutěže hlásí čtyři exponáty

Farmáři dobře vědí, jak je důležité dodat správné živiny do půdy vinic, chmelnic, sadů a polí. Pomoci jim může rozmetadlo organických hnojiv Davinio od české společnosti STS Olbramovice, a.s. Zařízení, které rozmetá chlévskou mrvu, kompost, rašelinu a vápenec, přihlásila do soutěže o Zlatou medaili Animal Tech 2019. Lze s ním rozmetat také pelety pro nastýlání hal.

Rozmetadlo, jako návěs na korbu, ocení jak začínající, tak zkušení farmáři. „Protože jde o velice jednoduché zprovoznění, tak s rozmetadlem nebude mít žádný farmář těžkosti. Největší přínos vidím v tom, že dokáže rovnoměrně rozvrstvit kompost nebo rašelinu ve vinici nebo chmelnici,“ řekla Radka Vaňková ze společnosti STS Olbramovice, a.s. Materiál padá k metacímu zařízení pomocí rohatko-západkového mechanismu.

Rozmetadlo má záběr 1,5 metru, ale pomocí nástavců jej lze rozšířit až na 5 metrů. „Rozmetadlo je pak velice funkční také na velká pole nebo do sadů. Právě s takto širokým záběrem i farmář, který si nemůže dovolit tolik pracovníků zvládne všechno sám,“ dodala Vaňková. Rozmetadlo společnost otestovala také při nastýlání hal pro chov drůbeže peletami.

STS Olbramovice se v seznamu kandidátů na Zlatou medaili objevují hned čtyřikrát. Kromě rozmetadla Davinio podnik přihlásil do letošního ročníku soutěže také svoji hydraulickou lopatu, krmný a nastýlací vůz Kamzík a rozdružovač balíků Romet. Všechny vyjmenované exponáty najdou zájemci v expozici firmy na volné ploše ploše u pavilonu P.

Hydraulická lopata

Hydraulická lopata má velké využití pro přepravu a nakládání různých sypkých i kusových materiálů. Lze s ní uklízet sníh, převážet odpad apod. Je určena pro malé i velké hospodářství, do lesa či obce.

Krmný a nastýlací vůz Kamzík

Série návěsů je určena pro dopravu a dávkování objemných krmiv nebo pro účely nastýlání slámy ve stájích s chovem skotu.

Rozdružovač balíků Romet

Rozdružovač balíků sena, slámy i senáže ROMET je určen pro nastýlání na větší vzdálenost ve stájích s podestýlkou a volným ustájením hospodářských zvířat. Rozdružuje balíky v kulaté i hranaté formě.

Zlatá medaile Animal Tech 2019