KABO

Nové certifikáty „Česká kvalita“, „Žirafa“ a „Komfortní obuv“ na veletrhu KABO I 2019

Česká obuvnická a kožedělná asociace (ČOKA) je garantem značky „Žirafa – zdravotně nezávadná obuv – bota pro Vaše dítě“. Tato značka, resp. nové certifikáty značky se již tradičně předávají právě při veletrhu KABO. Značka „Žirafy“ byla do vládního programu „Česká kvalita“, který propaguje a podporuje kvalitní výrobky a služby a je součástí Národní politiky kvality, přijata jako jedna z prvních značek v roce 2003. Dá se říci, že značka roztomilé „žirafky“ se stala jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších značek kvality u spotřebitelů. Spotřebitelé jsou si stále více vědomi i rizika poškození dětských nohou, pokud nakupují nekvalitní dětskou obuv.

Novinkou, která přibyla v roce 2016, je možnost nadstandardně hodnotit i obuv pro dospělou populaci. Z průzkumu, který ČOKA realizovala mezi spotřebiteli, jednoznačně vyplynulo, že čeští zákazníci chtějí nosit kvalitní obuv a dali by v 80% případů přednost garantovanému nákupu „kvalitní a komfortní obuvi“. Jak má ale dospělý spotřebitel poznat, že je obuv kvalitní a komfortní, že nepoškozuje nohu, že je pohodlná při chůzi a že splňuje všechny stanovené požadavky? Protože se velmi osvědčil systém nadstandardního hodnocení právě u dětské obuvi, zavedla ČOKA obdobný systém hodnocení i u obuvi pro dospělou populaci.

Významným počinem bylo přijetí značky „Komfortní obuv“ do Programu „Česká kvalita" v červenci 2016. Smyslem této značky je poskytnout spotřebitelům možnost vybrat si na trhu přesyceném nekvalitní a mnohdy i zdravotně závadnou obuví špičkový výrobek správné konstrukce, zajišťující pohodlné nošení bez zdravotního rizika, s vysokou odolností, dlouhou životností, se správným označením velikosti a splňující řadu dalších kvalitativních parametrů.

Také letos budou předána při příležitosti veletrhu KABO nová ocenění firmám, které se seriózně a dlouhodobě zabývají kvalitou dětské obuvi nebo obuvi pro dospělou populaci a tuto si nechávají ověřit v systému tzv. dobrovolné certifikace. Péče o nadstandardní kvalitu je prostoupena vždy celou firemní filozofií a obuv je ve firmách navrhována a vyráběna s náležitou péčí a láskou.


BOTY BEDA s.r.o.

Výrobek: Dětská obuv textilní domácí
Vzory: 060010, 060054, 060010-50

Výrobní program společnosti BOTY BEDA s.r.o. působí na českém trhu od roku 2002. Firma navázala na tradiční Českou výrobu domácí obuvi, která měla a má v obuvnickém průmyslu vždy svoje místo. Firma zaměstnává 25 zaměstnanců. Veškeré výrobní operace jsou prováděny v rámci firmy. Kvalita dětské vycházkové a domácí obuvi je doložena certifikáty jakosti a zdravotní nezávadnosti, pro dětskou obuv je to značka „ŽIRAFA“. Výrobky jsou certifikovány akreditovanou zkušebnou ITC a.s. Zlín. Obuv je zhotovována výhradně z kvalitních přírodních materiálů, především bavlny a kůže. Veškeré použité materiály mají certifikáty špičkové jakosti. Obuv respektuje zásady zdravého vývoje dětských nohou.


HP Čechtín s.r.o.

Výrobek: Dětská obuv textilní domácí
Vzory: 000507 , 000508 , 000705 , 000805, 000555

Firma HP Čechtín s.r.o. je rodinná firma s více než 25-ti letou tradicí se specializací na dětskou domácí obuv ze 100% bavlny a ze 100% přírodních materiálů. Veškerá vyráběná obuv je nadstandardně hodnocená a dobrovolně certifikována. Firma založila svou filosofii na podpoře zdravého obouvání, historicky ověřené kvalitě české domácí obuvi a již pravidelně dostává nové certifikáty kvality právě na veletrhu KABO v Brně. Tato tradice a filosofie firmu zavazuje k dodržování vysoké kvality své produkce a k dalšímu rozvoji. Většina produkce směřuje na tuzemských trh a firma HP Čechtín s.r.o. si velmi váží stálé důvěry a přízně svých zákazníků.


V+J OBUV s.r.o.

Výrobek: Kolekce dětské obuvi vycházkové celoroční a letní FRODDO
Vzory: G2130085-1, G2130093, G2150054, G2150051-3, G2150058-2, G2150046-1, G1700112 -3, G3130077, G1700109, G3130079-1, G3140042-1, G2130097-2

Společnost V+J OBUV s.r.o byla založena v roce 1993 za účelem velkoobchodu s obuví a k provozování prodejen obuvi QUICK SHOES v České Republice. Za dobu své existence si společnost vybudovala velmi silnou pozici na trhu s obuví v České i Slovenské republice. Jejími obchodními partnery jsou české a slovenské maloobchodní prodejny, ale též silné mezinárodní řetězce. Společnost sídlí od roku 2003 ve Štěpánovicích u Českých Budějovic, kde je také centrální distribuční sklad společnosti. Na Slovensku má společnost zastoupení v podobě dceřiné společnosti V+J OBUV Slovakia s.r.o. se sídlem v Bratislavě.

Činnost společnosti spočívá ve velkoobchodu s obuví, kdy nabízí svým zákazníkům kvalitní dámskou, pánskou a dětskou obuv. Společnost provozuje také maloobchodní prodejny, a to síť prodejen QUICK SHOES a Dětská obuv. Právě pro síť prodejen Dětská obuv se společnost rozhodla opětovně dobrovolně certifikovat a nadstandardně hodnotit celou kolekci dětské usňové vycházkové obuvi značky FRODDO, která je určena jak pro děti do 3 let věku, tak i pro starší předškolní děti. Kolekce jistě upoutá zákazníky svým dokonalým konfekčním provedením, nápaditostí detailů, komfortními vkládacími stélkami a použitými kvalitními usňovými materiály v pestré barevné škále.


Leon ORTHOSHOES s.r.o.

Výrobek: Lehká pracovní obuv s korkovou mezipodešví
Vzory: celá kolekce

Firma Leon ORTHOSHOES byla založena v roce 2012. Hlavním výrobním programem je výroba lehké pracovní podporující zdravou chůzi. Anatomicky tvarovaná stélka, kterou ve firmě vyrábí, byla vyvíjena ve spolupráci s odborníky a specialisty na zdravé obouvání a ortopedii. Tato stélka je vyrobena výhradně z přírodních materiálů. Obuv Leon ORTHOSHOES je vyráběna ve vlastní režii při velkém podílu ruční práce a za použití moderních výrobních technologických postupů. Všechny vzory obuvi Leon ORTHOSHOES jsou certifikovány jako ortopedická a pracovní obuv. Obuv je dodávána v jakémkoliv velikostním sortimentu a v libovolném výběru barev.


PhDr. Vlasta Mayerová Jana Bobálová
Česká obuvnická a kožedělná asociace

Další aktuality z veletrhu