KABO

Žhavé novinky pro školáky: svítící aktovky a celoreflexní batohy

Společnost HAMA představuje nové výrobky s atraktivními bezpečnostními prvky, které ocení děti i rodiče. V nabídce má také „rostoucí“ školní batohy nebo aktovky s „ledničkou“ na svačinu.

„Jako hlavní novinku představujeme aktovky se svítícím obrázkem. LED diody jsou napájeny tužkovými baterkami, reagují na pohyb a vydrží fungovat několik let,“ popisuje největší hit nabídky Romana Selnerová, obchodní zástupce firmy HAMA spol. s r. o.

Právě bezpečnost je pro německou prémiovou značku Step by Step na prvním místě, třeba reflexní prvky jsou umístěné na všech stranách aktovky a vyrobené z vysoce kvalitních materiálů, které se používají na dopravních značkách. Aktovky pro prvňáčky jsou z jednoho kusu polykarbonátu, čili lehké a prakticky nerozbitné. Unikátem je „lednička“ - přihrádka na svačinu s tepelnou izolací na magnetické zapínání. K praktickým vychytávkám patří také systém upínání penálu, který v aktovce zabírá nejvíc místa.

„Aktovky prodáváme v setech s jednotným designem, takže si prvňáček snadno pozná svůj penál, malé pouzdro, sáček na tělocvik i peněženku Na stánku ukazujeme jen část modelů, ale na výběr máme velké množství designů s plastickými aplikacemi a hravými detaily,“ ujišťuje Romana Selnerová. Německý výrobce dbá také na zdraví, samozřejmostí jsou ergonomicky tvarovaná záda a polstrování má ventilační drážky pro lepší cirkulaci vzduchu.

Další část nabídky tvoří školní batohy Coocazoo z kvalitního impregnovaného materiálu, který se snadno udržuje. I u nich je kladen zásadní důraz na bezpečnostní prvky, které jsou pro teenagera nenápadné, ale pro automobil v šeru a ve tmě nepřehlédnutelné. „Reflexní pásky se u studentských batohů už tolik nepoužívají, ale podle nás jsou velmi důležité právě pro větší děti, které se večer vracejí třeba z kroužků,“ vysvětluje zástupkyně firmy HAMA. Novinkou v nabídce jsou celoreflexní školní batohy, na kterých se po nasvícení autem rozsvítí celý vzor. Patentem značky Coocazoo je „rostoucí“ batoh s výškově nastavitelnými zády. „Záda je možné prodloužit, takže batoh si dítě pořídí třeba do páté třídy a vydrží mu až do deváté. Náš batoh je totiž prakticky nezničitelný, třeba zipy máme od japonské značky YKK s doživotní zárukou a nikdy jsme na ně neměli reklamaci,“ zdůrazňuje Romana Selnerová. K výhodám patří i to, že batoh na zemi sám stojí a díky objemu 30 litrů bez problémů pojme veškeré školní potřeby.

„Na veletrh KABO přichází spousta našich zákazníků, kterým můžeme představit všechny novinky. Vystavujeme tady osm let a studentské batohy nabízíme čtvrtým rokem. Jako velkoobchod oslovujeme hlavně prodejny se  zdravou dětskou obuví a koženou galanterií,“ říká Romana Selnerová. K sortimentu firmy HAMA patří také batůžky pro předškoláky nebo dospělé volnočasové batohy značky Caterpillar.

Další aktuality z veletrhu