Cosmos Discovery

Na výstavišti poznáte, jak se dobývá vesmír. Přistává zde Cosmos Discovery

Na několika tisících metrech čtverečních návštěvníci poznají úplné počátky vývoje raket a kosmických lodí, první cesty do vesmíru i další zásadní milníky v jeho dobývání, ale také současnost a budoucnost kosmonautiky.

Od 1. 5. 2018 se v pavilonu C výstaviště BVV Brno uskuteční velkolepá výstava kosmonautiky s názvem Cosmos Discovery. Výpravná expozice vznikla ve spolupráci s americkou NASA a muzeem Cosmosphere. Producentem výstavy je česká společnost JVS Group, která výstavu společně s odborníky sestavila. Vstupenky jsou k dostání na www.cosmosdiscovery.cz

Výstava Cosmos Discovery vypráví zábavnou formou kompletní historii výprav člověka do vesmíru. Jsou zde vystaveny unikátní exponáty, které v rámci výstavy poprvé opustily USA a Rusko. Výstava již tři roky sklízí úspěch v evropských metropolích a nyní se chystá na svoji českou premiéru. "Jsme rádi, že můžeme výstavu konečně představit také v České republice. Celou expozici jsme sestavili ve spolupráci s americkou NASA a dalšími prestižními institucemi a odborníky. Výstavu neustále aktualizujeme, protože vývoj kosmonautiky jde velice rychle dopředu, takže návštěvníci v Brně najdou např. i novinky o projektech Space X" sděluje k výstavě Květa Havelková, tisková mluvčí JVS Group.

 Více o výstavě zde: https://www.youtube.com/watch?v=oyRVGpPaG80 
https://www.youtube.com/watch?v=ASIPHrOjvB0&feature=youtu.be
Co bude k vidění?

Mezi nejzásadnějšími exponáty, které návštěvnici uvidí a detailně prozkoumají, patří například originální tryska rakety Saturn V, která vynesla loď Apollo na Měsíc. Dále pak obrovský model zmiňovaného Saturnu V, část řídícího střediska v Houstonu a také originál ruské lodi Sojuz i podrobný model lodě Apollo. Pestrá je i přehlídka kosmických skafandrů. Velkou pozornost upoutají originální exponáty přímo z kosmických letů včetně těch přímo z Měsíce. Zcela novým exponátem připraveným pro Brno je průchozí model mezinárodní stanice MIR, ve kterém díky speciální instalaci návštěvník zažije pocity kosmonautů ve stavu beztíže. Dalším zajímavým exponátem je skutečný kámen z planety Mars."Mnoho exponátů díky této výstavě poprvé opustilo Spojené státy, aby se prezentovalo veřejnosti. Samozřejmě, že na výstavě najdou návštěvníci také exponáty pocházející ze Sovětského Svazu a dalších zemí. Celkem je na výstavě více než 200 exponátů a téměř žádný z těchto exponátů ještě nikdy nebyl na území Česka vystavován"doplňuje Havelková.

Vstupenky na výstavu lze koupit online nebo přímo na místě. Pořadatele návštěvníkům doporučují vstupenky zakoupit pomocí internetu a vyhnout se tak případným frontám.

Celková doba návštěvy výstavy se odhaduje na zhruba dvě a půl hodiny. Výstava potrvá pouze do konce srpna. Více informací o výstavě a online prodeji vstupenek naleznete na www.cosmosdiscovery.cz 

Fakta:
Cosmos Discovery
1. května – 31. srpna 2018
BVV, pavilon C

VSTUPNÉ všední dny víkend
dospělí 300 Kč 350 Kč
studenti, senioři nad 65 let 250 Kč 300 Kč
děti (6-15 let) 200 Kč 250 Kč
rodinné vstupné (2 dospělí + až 3 děti) 800 Kč 900 Kč
ZTP/P 190 Kč 220 Kč

Další aktuality z veletrhu