Motosalon

Nový český motocykl Böhmerland bude i ve verzi s nulaprocentním emisním pohonem. A nemusí to být elektřina

Motocykl Böhmerland, který s odkazem na původní stroje vyráběné v 30. letech minulého století v Krásné Lípě, vyrábí podnikatel a vizionář Peter Knobloch, bude k mání i ve verzi s 0% emisní pohonnou jednotkou.

Stroj s eko pohonem však nemusí být na elektřinu, jak by se dalo dle současného trendu očekávat. Elektrická varianta motocyklu původně vznikla jen kvůli testům podvozku nového Böhmerlandu. O tom, zda se bude eko verze s 0% emisní pohonnou jednotkou (dosahující rychlosti až 200km/h), kterou v současnosti na trhu nikdo nepoužívá vyrábět vedle kompresorem přeplňované benzínové šestistovky, má rozhodnout zájem zákazníků a investorů do sériové produkce s novou inovativní pohonnou jednotkou.

Designové studie Böhmerlandu 21 představil Knobloch (který je majitelem ochranné známky) na loňském Motosalonu. Tehdy ověřoval poptávku, podle které se chtěl rozhodnout, zda stroje začne vyrábět a v jaké designové variantě. Nyní již existuje funkční provedení benzínové a elektrické verze. Třetí inovativní a revoluční varianta je v tuto chvíli připravena jako investiční příležitost pro investory, kdy se nabízí seriová výroba a široký zájem veřejnosti o volnočasový motocykl na bezpečnou zelenou energii.