STYL

Oděvní průmysl pomáhá v boji s koronavirem. Vystavovatelé STYL a KABO šijí roušky

Zavřené podnikové prodejny, zrušené veletržní akce, omezený prodej přes e-shop. S tím vším se nyní potýká řada firem oděvního průmyslu, včetně všech našich vystavovatelů STYL a KABO. Situaci se však postavili čelem a většina z nich zařadila do svého sortimentu nový nezbytný doplněk – ochrannou roušku. V první vlně zásobovali zejména potřebné nemocnice a obce, nyní si můžete u nich objednat i vy. Někteří nabízejí kromě slušivých textilních roušek s vyměnitelným filtrem i bez i roušky jednorázové, dále respirátory a dokonce ochranné štíty.

Haillo


Český výrobce dámské, dětské a pánské módy Haillo šije textilní ochranné roušky ze 100% bavlny, ošetřené roztokem nanostříbra. Roušky na tvář nabízí v několika střihových variantách v dámské, pánské i dětské velikosti. Momentálně je dostupná univerzální velikost a intenzivně se pracuje na výrobě dalších střihů.

http://shop.haillo.cz/41-ochranne-rousky

Avantgard


Výrobce originálních košil, kravat, vázanek, šlí a doplňků Avantgard poslední dva týdny vyráběl roušky zdarma pro ty, kteří je potřebovali nejvíce – tedy nemocnice a sociální zařízení. Nyní mohou nabídnout i různé typy roušek vám. Ochranné obličejové roušky jsou vyrobeny ze 100% bavlny a jsou určeny ženám, mužům i dětem. Jsou pohodlné a na obličeji je téměř necítíte, k hlavě je uchytíte gumičkami nebo šňůrami.

https://kosilekravaty.avantgard.cz/avantgard-rousky.aspx

Polimex.net


Dodavatel tkanin a krejčovských doplňků Polimex.net z Polska má ve svém sortimentu také ve potřebné pro výrobu ochranných prostředků. Ať už jde o výběr nití, gumiček, šňůrek, lemovek či o nabídku nejrůznějších bavlněných tkanin, úpletů a dalších materiálů pro výrobu roušek a ochranných oděvů, včetně nezbytného poradenství.

https://polimex.net/pl/aktualnosci

Chiara Moda


Mgr. Iva Láchová z CHIARA MODA, která se zabývá dovozem líbivé italské módy za příznivé ceny, má nyní v nabídce roušky za symbolickou cenu, pouhých 30 Kč bez DPH. Využijte možnost zakoupení těchto ručně šitých ústenek ze 100% husté bavlny, které je možné vyvařovat a opětovně použít. Minimální objednávka činí 20 ks.

https://www.chiaramoda.cz/rousky-ustenky-v-prodeji-na-sklade

JFK Distribution


Firma JFK Distribution ze Slovenska, známá svými originálními taškami Baggie a Femi z recyklovaných materiálů,  má ve své nabídce několik typů roušek. Od jednorázové ochranné roušky, přes dvojvrstvou pratelnou bavlněnou roušku až po třívrstvou antibakteriální roušku s aktivním stříbrným vláknem. V jejich e-shopu najdete kromě jiného i respirátor.

 https://www.jfk.sk/ochranne-ruska

Hotex


Na eshopu firmy Hotex najdeme krásná pyžama, košilky i spodní prádlo. Mezi novinkami však nesmí chybět ani jiný intimní kousek – a tím jsou ochranné roušky. V barvě černé zde najdeme jak model roušky elastické, tak roušky bavlněné.

https://hotex.cz/94-panska-kolekce

Favab


Známý slovenský výrobce dámské i pánské módy Favab přichází s nabídkou nejrůznějších ochranných roušek. Modely  jsou jak decentní jednobarevné, tak módní vzorované, nechybí také dětské motivy pro nejmenší. Nejprodávanější barvou je však bílá.

https://www.favab.sk/ochranne-ruska/

Fashion MAM


Fashion MAM, dámská a dětská móda z Kutné Hory, šije nyní ve velkém i ochranné roušky. Jde o třívrstvé roušky z bavlny, lemované elastickou paspulí, které firma dodává dokonce s vlastním reklamním logem na přání. Jednu z vrstev zde tvoří vložený NANO filtr FMPV 1900 L, vyrobený v České republice.

https://www.facebook.com/Fashion-MAM-328267123856752/

Lamido, a.s.


Český výrobce nočních košil, pyžam a funkčního prádla, šije roušky ze 100% bavlny. Úplet má gramáž 250, tudíž je dosti silný, proto momentálně šijí jenom jednu vrstvu. Svým odběratelům je firma Lamido, a.s. schopna poskytnout tzv. NÁHRADNÍ PLNĚNÍ. Cena roušky je 50,- Kč bez DPH.

E. daniely


Také v E.daniely se přidali k mnoha dalším a šijí roušky pro zdravotnická zařízení, města, obce či zaměstnance komerčních subjektů. Našili jich již tisíce a stále pokračují. Vyrábí jich několik typů – jednorázové z tzv.SMS textilie, bavlněné, s kapsou na filtr i designové s brandem či logem vaší firmy.

https://www.edaniely.cz/rousky

PLEAS


Firma PLEAS má šikovné švadlenky, výrobní kapacity i materiál, a tak se snaží  pomoci v boji s pandemií koronaviru. Zdarma dodali celkem 30 000 ks roušek pro zdravotnictví, ale i obyvatele města Havlíčkův Brod a Polná.  Šijí tři typy roušek – roušky řasené, tvarované nebo s gumičkou. Roušky jsou speciálně vícevrstvé a je možno je prát při 90 stupních.

https://www.pleas.cz/blog/bavlnena-rouska-pomaha

ELEGA


Dodavatel dámských a pánských kabelek, nyní dodává i textilní roušky a respirátory. V nabídce má roušky skládané nebo dvouvrstvé stahovací modely v černé, tmavě hnědé, zelené, béžové a žluté barvě.

https://www.elega.cz/damske/doplnky/rousky-a-respiratory

DAYA


DAYA je značka oděvů mladé návrhářky, které vznikají z českých kvalitních přírodních materiálů, šijí se v České republice a mají nadčasové střihY. V současnosti DAYA nabízí i kolekci textilních roušek skladem k okamžitému dodání. Můžete si je zakoupit nebo se inspirovat návodem na jejich výrobu v krátkém videu.

https://daya.cz/blogs/news/jak-usit-klasickou-a-detskou-dvouvrstvou-bavlnenou-rousku

HAJN


Český výrobce kožené galanterie Pavel Hajn ve své vlastní rodinné firmě HAJN, šije nově nejen roušky, ale i respirátory a na základě poptávky začali vyrábět také nový ochranný štít. Zejména v první linii totiž bavlněné roušky nestačí. Výklopný štít má jednoduše vyměnitelný plastový kryt a rám, který umožňuje nošení brýlí.  Lze jej dezinfikovat lihovými prostředky.

https://www.facebook.com/1424868261142814/videos/870818520054157/

SVITAP


Bavlněné tkaniny na roušky dodává firma SVITAP. V nabídce je typ LUCKA v šíři 145 cm nebo bělený BJAZ v šíři 150 cm, oba v gramáží 145 g/m2. Třetí typ ROBI má gramáž silnější, 250 g/m2 a je upraven sanforizací (kompresivním srážením).

https://www.svitap.cz/img-system/specific/svitap/svitap-rousky.jpg

H & D, a.s.


H & D, a.s. dodává interiérový, kuchyňský i ložní textil či nábytek a v jejím sortimentu nyní nechybí ani roušky. Firma nabízí ručně šité 5vrstvé ochranné roušky proti kapénkové infekci - opakovatelně použitelné s uchycením za uši. Objednat je lze jak v dámské a pánské, tak v dětské velikosti.

https://www.hd-nabytek.cz/cz/ochranne-rousky-proti-kapenkove-infekci/obsah.php?st=300

Jitex Comfort


Firma Jitex se pyšní značkou český výrobek a její módu i funkční prádlo z úpletu a dalších materiálů dobře známe. Od půli března je v jejich výrobním provoze jasnou prioritou výroba bavlněných roušek. První kusy byly určené pro zaměstnance a jejich rodiny, další stovky až tisíce putovaly městským úřadům a dalším institucím, které se na Jitex z celé republiky obraceli a stále obracejí. Do dnešního dne vyrobili a vyexpedovali už více než 30 tisíc kusů! Jednovrstvé i dvoubarvé roušky najdete na e-shopu.

http://jitex-comfort.cz/textil/eshop/61-1-ROUSKY

Jopess


Dámské šaty z firmy Jopess jsou slušivé a stejně slušivé a elegantní jsou i nabízené roušky. Ochranné roušky jsou buď v modrém vzorovaném designu, s nápisy a dětským motivem nebo decentní jednobarevné – bílá, šedá a černá.

https://eshop.jopess.cz/default/default/16_ochranne-rousky

Ateliér Donát


Ateliér Donát, dodavatel dámské módy, má na e-shopu skutečně netradiční designy ochranných roušek. Většina je s motivy zvířat a to v nejrůznějším provedení – od pouhých siluet na černém pozadí po pestrobarevné reálné potisky. Je libo model red cat nebo blue butterfly?

https://www.atelierdonat-eshop.cz/rousky

MODĚVA oděvní družstvo


MODĚVA oděvní družstvo z Konice má v nabídce nejen dámskou a pánskou módu, ale také ochranné roušky. Od dubna nově vyrábí a distribuuje 100 % bavlněné dvouvrstvé roušky s vyměnitelnými filtry. Roušky mají rozměr 12,5x16cm a mají buďto filtr z netkaného materiálu  PERLAN  (100% viskóza) nebo  filtr z nanomembrány, který má přibližnou nepropustnost virů jako respirátor 3M třídy FFP3.

http://www.modeva.cz/novinky

HEÓ fashion group


HEÓ fashion group zařadila na svůj e-shop mezi elegantní dámské a pánské kabáty a saka sortiment ochranných roušek. Jsou v UNI velikosti a komu se nelíbí klasická černá, bílá či béžová, může si vybrat třeba puntíkovaný nebo jinak vzorovaný motiv.

https://www.kabaty.sk/ruska

ETEX


Náš dlouholetý vystavovatel, ETEX z Hořic v Podkrkonoší, je znám nejširším sortimentem svých kapesníků, látkových šátků, šál nebo kuchyňského textilu. Český výrobce nyní dodává i dvouvrstvé roušky v mnoha různých barevných variantách – vyrábí je z šátků i z pestrých kapesníků.

https://www.instagram.com/etexkapesniky/