Life!

Übersetzung nicht verfügbar.

Na Life! se odehraje vůbec první české mistrovství v parkouru 

Na první oficiální mistrovství České republiky v parkouru se mohou těšit návštěvníci letošního festivalu Life!. V pavilonu A2 se jim předvedou závodníci ve dvou soutěžních kategoriích - freestyle a speed-run. Přihlášených už je přes 160 závodníků.

Překonat co nejrychleji trasu plnou překážek nebo se co nejlépe předvést a ukázat co nejvíce triků. Tak vypadají dvě soutěžní kategorie, ve kterých se bude závodit v sobotu a neděli na brněnském festivalu Life!. „Na mistrovství je aktuálně přihlášeno 163 závodníků z dvanácti měst z České republiky. Nedělní hlavní závod seniorů pak bude ze záznamu odvysílán také na ČT Sport,“ doplňuje informace předseda komise parkouru Jan Pravda.

Závodiště o velikosti 40 metrů bude plné překážek a parkouristi se budou muset poprat také s mobilním lešením. V kategorii speed-run závodníci překážky musí překonat hned dvakrát, jelikož poběží trasu tam i zpět. Cílem ve freestylu je pak co nejlépe předvést své dovednosti a ukázat porotě co nejvíce triků. Hodnotí se také takzvané flow, neboli plynulost a návaznost triků.

Důležitým milníkem parkourové historie se stal loňský rok 2018. Parkour se totiž dočkal zařazení mezi oficiální sporty, které zaštiťuje Mezinárodní gymnastická federace (FIG). V letošním roce ho pak uznala také Česká gymnastická federace a díky tomu se může uskutečnit první Mistrovství České republiky v parkouru. „Je to skvělé také proto, že díky uznání parkouru mezi oficiální sporty může být například někdy v budoucnu i na olympiádě,“ vysvětlil Pravda.

Česká parkourová reprezentace už sklidila několik úspěchů v zahraničí. Češi se zúčastnili například série závodů Světového poháru v Číně, Japonsku a Francii. Právě z Francie si stříbrnou medaili v kategorii freestyle odvezla Adéla Měrková. V závodu World Urban Games pak získal 1. místo Matěj Srovnal.

Weitere News von der Messe