Mineralien Brünn

Übersetzung nicht verfügbar.

Netradiční spojení masivního dřeva a křehkých minerálů z dílny Jiřího Hlávky

Ruční práce, originální design a netypické kombinace přírodních materiálů. To vše spojují šperky z dílny Jiřího Hlávky. Na prodejní výstavě Minerály Brno, která se na brněnském výstavišti koná 16. a 17. listopadu, představí dřevěné šperky s minerály, dekorační dřevěné výrobky i ručně vyráběný sekaný nábytek.

Jiří Hlávka klade při své práci důraz na přirozenou strukturu dřeva, do které se nesnaží příliš zasahovat. Díky tomu je každý kousek z jeho dílny originálem, který nikdo jiný nemá. „Při výběru dřeva se soustředím na ojedinělé přírodní úkazy, jejich tvary a kresbu dřeva. Vybírám ze všech dostupných druhů dřeva a s ostatními materiály se ho vždy snažím zkombinovat co nejcitlivěji, tak aby vzniknul kompaktní celek,“ říká Jiří Hlávka ze Znojma.

Tímto heslem se řídí také při tvorbě netradičních šperků. V těch kombinuje dřevo se surovými, tromlovanými i broušenými minerály, chirurgickou ocelí nebo třeba nerezem. Originální šperky, ale i dekorační dřevěné výrobky se zapuštěnými minerály si mohou prohlédnout i návštěvníci brněnského výstaviště. V případě speciálních požadavků na finální podobu šperku je přímo na výstavě možné domluvit si také výrobu originálního kusu na míru.

Také při výrobě nábytku hraje hlavní roli přirozený vzhled dřeva. Sekaný nábytek totiž není spojován žádnými kovovými spoji ani šrouby. Místo nich poslouží klíny a kolíky různých druhů, přírodní vzhled výrobků tak není ničím narušen. Zájemci si přímo v pavilonu B budou mít možnost prohlédnout, koupit nebo objednat originální venkovní i interiérový nábytek z masivu, který je ukázkou poctivé ruční řezbářské a truhlářské práce. Více informací o tvorbě znojemského truhláře najdete na www.sekany-nabytek.cz/.

Weitere News von der Messe