International Engineering Fair

Übersetzung nicht verfügbar.

Kuličkové šrouby z Kuřimi zná celý svět

Prakticky ve všech oborech a po téměř celém světě pracují kuličkové šrouby kuřimské společnosti KSK PRECISE MOTION. I proto společnost a její příběh najdete ve výstavě 100RIES v pavilonu A, ale hlavně v pavilonu P na jejich expozici.

Prakticky ve všech oborech a po téměř celém světě pracují kuličkové šrouby kuřimské společnosti KSK Precise Motion. Stavba automatizovaných, číslicově řízených obráběcích strojů si v 60. letech minulého století vynutila vývoj nových a dokonalejších komponent. Do té doby užívané trapézové šrouby nevyhovovaly svou nízkou mechanickou účinností. Byla to vážná překážka, a trapézové šrouby tak byly nahrazeny šrouby s kuličkovým závitem. Vysoká mechanická účinnost kuličkových šroubů a možnost vymezení vůle způsobily jejich masové rozšíření.

Letošní expozici společnosti KSK Precise Motion najdete v pavilonu P (stánek 097)

Výroba kuličkových šroubů byla v Československu zahájena v roce 1966, jako nově vybudovaná součást podniku TOS Kuřim. V roce 1996 se výroba kuličkových šroubů osamostatnila pod firmou KULIČKOVÉ ŠROUBY KUŘIM, později přejmenované na KSK PRECISE MOTION.

Virtuální prohlídka 100RIES

Od počátku existence byl v KSK kladen velký důraz na inovaci produktu. Svědčí o tom pravidelné umístění na předních příčkách inovátorských soutěží a také zisk čtyř Zlatých medailí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně za posledních dvacet let: v roce 1999 za rychloběžný kuličkový šroub, v roce 2007 za teleskopický kuličkový šroub; v roce 2012 za kuličkový šroub s klecí a v roce 2017 za kuličkový šroub s lůžky vstřikovanými do matice.

V posledních několika letech došlo v KSK k rozsáhlým investicím. Firma značně zmodernizovala výrobní haly, zásadním způsobem doplnila technologie, měřicí přístroje a pomůcky. Daří se jí prodávat do více než 30 zemí.

Foto: archiv KSK Precise Motion

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše