Brněnský Majáles

Übersetzung nicht verfügbar.

15. ročník Brněnského Majálesu se řítí, na výstavišti zazpívá Lenny, Rytmus, Klus či Rybičky 48

Na brněnské výstaviště zamíří už v sobotu 5. května desítky tisíc lidí, čeká je největší open-air festival na jižní Moravě – Brněnský Majáles 2018. Patnáctý ročník s sebou přinese více než 20 vystoupení na třech hudebních scénách. Vystoupí například kapely Rybičky 48, Mandrage, Tomáš Klus, Jelen, Lenny, Rytmus či Majk Spirit. Umělci se zapojí i do majálesového průvodu z náměstí Svobody.

Brňané oslaví konec Studentského měsíce jednodenním hudebním festivalem už 5. května na brněnském výstavišti. Na patnáctý ročník Brněnského Majálesu vyrazí lidé společně s vybranými kapelami už o půl jedenácté dopoledne. „Majálesový průvod doplní i kapely, které následně pobaví návštěvníky festivalu. Každá brněnská škola má svého zástupce. Za Masarykovu univerzitu vyrazí skupina Jelen, Tomáš Klus reprezentuje Mendelovu univerzitu a Rybičky 48 zase Vysoké učení technické. Veterinární a farmaceutická univerzita vyrazí s kapelou Vypsaná fixa. Za střední školy zpívají Mandrage,“popsal jeden z organizátorů Majálesu David Peštál. Lidé se sejdou u májky na náměstí Svobody, kterou slavnostně pokácí. Poté průvod vyrazí na brněnské výstaviště, které otevírá pro návštěvníky brány ve 12 hodin odpoledne.

O první vystoupení se postarají Mirai a vítězná studentská kapela ve 13:00 hodin. Návštěvníci si mohou vybírat hned z několika hudebních interpretů. Nováčkem na Brněnském Majálesu bude například česká zpěvačka Lenny, která slaví úspěch i v zahraničí. „Návštěvníci se mohou těšit také na Marka Ztraceného, Tomáše Kluse, Majka Spirita, Rytmuse nebo Bena Cristovaa,“ vyjmenovává Peštál. Z kapel se o show postarají například Rybičky 48, Mandrage, Jelen, Vypsaná Fixa, UDG či slovenská rocková kapela Horkýže Slíže. V brzkých odpoledních hodinách na pódium zamíří též vítěz soutěže studentských kapel Aeronaut z řad vysokoškolských kapel a MECH za středoškolské kapely. Přesný program zde.

Program připravují i univerzity, zvolený král a královna zahájí spolupráci s městem Brnem

Studenty čeká také volba krále a královny Majálesu, kteří předkládají projekt, jehož cílem je zlepšit nejen studentský život v Brně. Zvolený kandidát bude mít možnost následně projekt přetvářet z papíru do praxe. „Studenti představují zajímavé projekty. Například kandidáti za VUT chtějí vybudovat toalety, které budou veřejně dostupné 24 hodin denně. Zástupci Masarykovy univerzity se věnují podpoře studentských startupů napříč univerzitami. Kandidáti za Mendelovu univerzitu chtějí pomoci s řešením problematiky bydlení pro studenty i seniory. VFU má ambici šířit osvětu zdravého životního stylu,“ uvádí Peštál. Po celý den budou doplňovat hudební program soutěžní disciplíny pro kandidáty.

Program chystají také brněnské vysoké školy. Například v zóně Univerzity obrany se zájemci moct podívají na bojová umění z blízka a vyzkouší si různé bojové pomůcky. Dále snad každá z univerzitních zón nabídne místo k odpočinku a mnoho interaktivních zážitků. Lidé si budou moci vyzkoušet, co studenti na jednotlivých univerzitách dovedou, a to přes techniku a chemické pokusy až k dojení nebo virtuální realitě.

Ti, kdo ještě nemají vstupenky, by si měli pospíšit. Organizátoři hlásí už jen posledních pár set kusů lístků. Jeden nyní vyjde na 480 korun, VIP lístek stojí 999 korun. Na místě už dostupné nebudou. „Vzhledem k tomu, že na festival míří desítky tisíc lidí, doporučujeme využít městskou hromadnou dopravu namísto auta,“ upozorňuje Peštál. 

Projekty kandidátů na krále a královnu Brněského Majálesu 2018:

  • VUT - WC 24/7

Cieľom projektu „WC 24/7“ je vybudovanie záchodov, ktoré budú dostupné obyvateľom a návštevníkom Brna 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Vďaka implementácii záchodov do strategicky zvolených častí mesta dôjde k zlepšeniu kvality frekventovaných mestských úsekov a parkov. Náš projekt je zameraný prevažne na možnosť využitia záchodu aj vo večerných a nočných hodinách, kedy nie sú v centre žiadne sociálne zariadenia k dispozícii a dochádza tak k močeniu na verejnosti. Práve tento problém rieši náš projekt, ktorý obyvateľom a návštevníkom Brna ponúka bezplatné a ľahko dostupné verejné záchody na miestach ktoré sú často navštevované.

  • MU - Projekt pro Studentské Brno: Start-up Market

Start-up Market je projekt zaměřený na podporu studentských startupů napříč univerzitami. Chceme dát studentům možnost se prezentovat na pravidelně organizovaných trzích, kde se může širší veřejnost dozvědět více informací o jejich myšlence, nakoupit jejich produkty nebo zde rovnou mohou jejich projekt podpořit finančně. Chceme tak vytvořit platformu, která pomůže studentským myšlenkám k jejich realizaci.

  • VFU - Projekt pro Studentské Brno: Čas na zdravie

Radi by sme usporiadali festival, ktorého cielom by bola všeobecná osveta širokej verejnosti ohľadne zdravia a hlavne zdravého životného štýlu. Vyvracanie roznych mýtov, preventívne merania (krvný tlak, glykémiu, tlak v očnej komore atd.) ukážka prvej pomoci a rôzne dalšie... Chceli by sme ľudom ukázať, že starať sa o svoje zdravie má zmysel.

  • MENDELU - Projekt pro Studentské Brno: Share-care

Projekt Share-care si klade za cíl pomoci řešit bytovou problematiku pro studenty i seniory. Díky založení webového portálu s nabídkami pokojů od seniorů, kteří se často cítí být opuštění, studenti získají příležitost levnějšího bydlení a většího komfortu pro učení. Vše by probíhalo na základě plnění vzájemné dohody mezi studentem a seniorem, tak aby byli oba spokojeni.

Festival Brněnský Majáles

Majáles je oslava jara a mládí, širší program oslav je prezentací studentských dovedností a hlavní den oslav tvoří tradiční majálesový průvod a velký open-air festival, na kterém se volí král a královna studentů. Brněnský Majáles 2018 se odehraje 5. května na brněnském výstavišti. Kompletní informace lze najít na webu www.brno.majales.cz.

MAJÁLESOVÝ PRŮVOD: 10:30 - Kácení májky a koncert kapel na náměstí Svobody. V 11 hodin startuje slavnostní průvod. 

Trasa průvodu:
Nám. Svobody > Zámečnická > Dominikánské nám. > Dominikánská > Šilingrovo nám. > Pekařská > Mendlovo nám. > Veletržní > Výstaviště

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše