Übersetzung nicht verfügbar.

157 271, to je konečný součet návštěvníků Olympijského festivalu na výstavišti

Olympijský oheň v Koreji přestal plápolat, svoje brány uzavřel i brněnský Olympijský festival, jehož cestrem byl pavilon Z brněnského výstaviště.

Premiéra sportovní události v Brně klapla na výbornou a svědčí o tom konečný počet návštěvníků, kterých si na ledové plochy, skokanský můstek nebo snowpark našlo cestu 157 271.

Zimní edice Olympijského festivalu je jednou z nejpovedenějších akcí, které jsme měli možnost v posledních letech ‘pod pěti kruhy’ pořádat. Návštěvníci Olympijského festivalu opět ukázali, že Česko není zemí, která se dokáže semknout u sportovních úspěchů svých hrdinů pouze před televizní obrazovkou, nebo v hospodách, ale především při aktivním sportu. A to bylo záměrem Českého olympijského výboru: spojit fandění českým barvám s možností vyzkoušet si na vlastní kůži sporty, které třeba znáte právě pouze z televizních obrazovek,” řekla manažerka projektu Naďa Černá.

K vyzkoušení bylo připraveno čtyřiatřicet zimních i letních sportů, olympijských i neolympijských. Jednoznačně největší zájem byl o curling, biatlonovou střelnici a pumptrack.

Zajímavostí a statistických čísel je ale mnohem víc.

23 165
nejvyšší denní návštěvnost, a to v sobotu 17. února
100 sportovních osobností se přijelo do Brna podívat
4 200
dětí z 83 škol si přijelo zasportovat v dopoledních programech
1 900
 bochníků Olympijského chleba Karel se prodalo
8 660
 krajíců „Karla“ lidé koupili
315
 dobrovolníků na festivalu pomáhalo, po 17 dnů a ve směnách
1500
 m3  sněhu se vyprodukovalo na tratě, běžkařská měřila 272 metrů a výšku měla 0,5 metru.
270 metrů byly dlouhé ledové cesty, na volné bruslení bylo vyhrazeno 182 hodin a průměrně 3x denně se rolbovala.
22 hodin je celková doba exhibic na ŠKODA AUTO hokejové ploše, vnitřní ledové plochy se musely rolbovat 4x denně
3 047
medailí dostali účastníci závodů
550 medailí bylo uděleno sportovním klubům
5 400 
bylo vydaných diplomů a medailí za splnění Hrací karty
374 000
kroků průměrně nachodili jednotliví zástupci osmičlenného Sport týmu po dobu Olympijského festivalu, za oněch 17 dnů tedy mají v nohách 300 km (na osobu).

Místo setkání

Kromě sportů táhly davy do olympijského areálu představitelé a zástupci jednotlivých disciplín. Po svém úspěšném vystoupení na olympiádě v Koreji přijela návštěvníky pozdravit také bronzová olympijská medailistka z Pchjongčchangu v snowboardcrossu Eva Samková, krasobruslaři Anna Dušková a Martin Bidař, čtrnáctý pár soutěže sportovních dvojic, a sáňkaři Lukášem Brožem a Matějem Kvíčalou.

Sportovních osobností bylo v Brně přes stovku. Nechyběl skokan na lyžích, vnuk Jiřího Rašky, Jan Mazoch, hokejové legendy Jiří Holík a Jozef Golonka, asistent trenéra zlatého týmu z Nagana 1998 Slavomír Lener, bývalý světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle, členové bronzového čtyřkajaku z Ria de Janeiro 216 Jan Štěrba, Daniel Havel, Lukáš Trefil, krasobruslařská legenda Karol Divín, triatlonista Filip Ospalý, olympijská vítězka z Londýna 2012, veslařka Miroslava Knapková Topinková, střelec David Kostelecký, tenisové hvězdy Radek Štěpánek a Lucie Hradecká a mnoho dalších. Nechyběli hráči hokejového klubu Kometa Brno nebo basketbalistky BK Žabovřesky.

V neděli 11. února dorazil na Výstaviště Brno Raška Expres. Ve vlaku z Prahy přijela na Olympijský festival také dvojnásobná olympijská vítězka ve vodním slalomu Štěpánka Hilgertová s manželem Lubošem, nebo rychlostní kajakář Josef Dostál.

Olympijský festival byl samozřejmě také místem setkání s významnými osobnostmi a bývalými sportovci. V Brně ho slavnostně zahájil premiér vlády České republiky v demisi Andrej Babiš, ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga, primátor města Petr Vokřál, místopředseda ČOV pro ekonomiku a marketing Libor Varhaník a náměstkyně hejtmana Jihomoravského kraje Taťána Malá. Nechyběl ani zlatý olympionik z Nagana 1998 Milan Hnilička a velvyslanec Korejské republiky Moon Seoung-hyun. V průběhu olympijských her přiletěl z Pchjongčchangu pozdravit fanoušky předseda ČOV Jiří Kejval.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše