IDET

Übersetzung nicht verfügbar.

České firmy v plné zbroji

Silnou pozici českých zbrojařů potvrdí i letošní IDET, který si nenechá ujít prakticky nikdo z významných členů Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR

Českým zbrojařům se v posledních letech daří prosazovat na zahraničních trzích a hodnota jejich exportu od roku 2015 pravidelně překračuje 15 miliard korun ročně. Jejich silnou pozici potvrdí i letošní IDET, který si nenechá ujít prakticky nikdo z významných členů Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR. Většina firem navíc rozšiřuje prezentaci, příkladem je největší Czechoslovak Group, která si před dvěma lety pronajala 500 m2, letos to bude už 800 m2 plus více než 600 m2 na volné ploše. Z dalších velkých jmen nebudou chybět třeba Česká Zbrojovka, EVPÚ Defence, Glomex MS, Omnipol, VOP CZ, SVOS. LOM PRAHA a další. Veletrh znovu přitahuje i firmy, které několik ročníků vynechaly. Příkladem je společnost PRAGA-Export, která avizuje prezentaci nového auta s přívěsným vozíkem.

Rekordně rozsáhlý stánek letos chystá Vojenský technický ústav, s.p. Vůbec poprvé vystavuje nejen v pavilonu, ale i na volné ploše, kde představí nové anténní stožáry. Z aktuálních projektů a nových technologií obranného výzkumu a vývoje bude prezentovat například i modernizovaný biobox pro přepravu smrtelně nakažených osob nebo modernizované zbraňové systémy včetně 60 mm minometu.

K nováčkům veletrhu IDET patří firma Nimrod – Ivo Štorek, která představí nové odstřelovací pušky, automatické pušky a nejnovější řadu puškohledů. Premiéru bude mít také výrobce průmyslových rentgenů ELEDUS. V jeho expozici si prohlédnete nový kompaktní RTG přístroj SCIOX Security pro vyhledávání odposlechů a kontrolu pošty nebo zavazadel. Naopak žádný z dosavadních ročníků zatím nevynechala společnost ORITEST s nabídkou osobních ochranných sprejů a výrobků pro detekci přítomnosti bojových chemických a průmyslových toxických látek.

Novinky pro letošní ročník hlásí jak velcí, tak menší vystavovatelé napříč obory. Například firma Aliter Technologies představí virtuální stožár VIMA, který nahrazuje klasické mechanické stožáry. Výrobce radiolokační techniky a letištních přehledových a přistávacích radarů T-CZ vystaví nový monitorovací systém SIMON a nedávno dokončenou LVA anténu. Firma Olympus Czech Group se pochlubí novým přístrojem pro vizuální kontrolu obtížně přístupných prostor s UV a IR osvětlením. Společnost NIDES přiveze mj. nový model dálkově ovládaného robota teleMAX pro pyrotechnické aplikace. Nejlepší exponáty opět budou soutěžit o prestižní ocenění Zlatý IDET.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše