KABO

Übersetzung nicht verfügbar.

Nové certifikáty „Česká kvalita“, „Žirafa“ a „Komfortní obuv“ na veletrhu KABO I 2019

Česká obuvnická a kožedělná asociace (ČOKA) je garantem značky „Žirafa – zdravotně nezávadná obuv – bota pro Vaše dítě“. Tato značka, resp. nové certifikáty značky se již tradičně předávají právě při veletrhu KABO. Značka „Žirafy“ byla do vládního programu „Česká kvalita“, který propaguje a podporuje kvalitní výrobky a služby a je součástí Národní politiky kvality, přijata jako jedna z prvních značek v roce 2003. Dá se říci, že značka roztomilé „žirafky“ se stala jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších značek kvality u spotřebitelů. Spotřebitelé jsou si stále více vědomi i rizika poškození dětských nohou, pokud nakupují nekvalitní dětskou obuv.

Novinkou, která přibyla v roce 2016, je možnost nadstandardně hodnotit i obuv pro dospělou populaci. Z průzkumu, který ČOKA realizovala mezi spotřebiteli, jednoznačně vyplynulo, že čeští zákazníci chtějí nosit kvalitní obuv a dali by v 80% případů přednost garantovanému nákupu „kvalitní a komfortní obuvi“. Jak má ale dospělý spotřebitel poznat, že je obuv kvalitní a komfortní, že nepoškozuje nohu, že je pohodlná při chůzi a že splňuje všechny stanovené požadavky? Protože se velmi osvědčil systém nadstandardního hodnocení právě u dětské obuvi, zavedla ČOKA obdobný systém hodnocení i u obuvi pro dospělou populaci.

Významným počinem bylo přijetí značky „Komfortní obuv“ do Programu „Česká kvalita" v červenci 2016. Smyslem této značky je poskytnout spotřebitelům možnost vybrat si na trhu přesyceném nekvalitní a mnohdy i zdravotně závadnou obuví špičkový výrobek správné konstrukce, zajišťující pohodlné nošení bez zdravotního rizika, s vysokou odolností, dlouhou životností, se správným označením velikosti a splňující řadu dalších kvalitativních parametrů.

Také letos budou předána při příležitosti veletrhu KABO nová ocenění firmám, které se seriózně a dlouhodobě zabývají kvalitou dětské obuvi nebo obuvi pro dospělou populaci a tuto si nechávají ověřit v systému tzv. dobrovolné certifikace. Péče o nadstandardní kvalitu je prostoupena vždy celou firemní filozofií a obuv je ve firmách navrhována a vyráběna s náležitou péčí a láskou.


BOTY BEDA s.r.o.

Výrobek: Dětská obuv textilní domácí
Vzory: 060010, 060054, 060010-50

Výrobní program společnosti BOTY BEDA s.r.o. působí na českém trhu od roku 2002. Firma navázala na tradiční Českou výrobu domácí obuvi, která měla a má v obuvnickém průmyslu vždy svoje místo. Firma zaměstnává 25 zaměstnanců. Veškeré výrobní operace jsou prováděny v rámci firmy. Kvalita dětské vycházkové a domácí obuvi je doložena certifikáty jakosti a zdravotní nezávadnosti, pro dětskou obuv je to značka „ŽIRAFA“. Výrobky jsou certifikovány akreditovanou zkušebnou ITC a.s. Zlín. Obuv je zhotovována výhradně z kvalitních přírodních materiálů, především bavlny a kůže. Veškeré použité materiály mají certifikáty špičkové jakosti. Obuv respektuje zásady zdravého vývoje dětských nohou.


HP Čechtín s.r.o.

Výrobek: Dětská obuv textilní domácí
Vzory: 000507 , 000508 , 000705 , 000805, 000555

Firma HP Čechtín s.r.o. je rodinná firma s více než 25-ti letou tradicí se specializací na dětskou domácí obuv ze 100% bavlny a ze 100% přírodních materiálů. Veškerá vyráběná obuv je nadstandardně hodnocená a dobrovolně certifikována. Firma založila svou filosofii na podpoře zdravého obouvání, historicky ověřené kvalitě české domácí obuvi a již pravidelně dostává nové certifikáty kvality právě na veletrhu KABO v Brně. Tato tradice a filosofie firmu zavazuje k dodržování vysoké kvality své produkce a k dalšímu rozvoji. Většina produkce směřuje na tuzemských trh a firma HP Čechtín s.r.o. si velmi váží stálé důvěry a přízně svých zákazníků.


V+J OBUV s.r.o.

Výrobek: Kolekce dětské obuvi vycházkové celoroční a letní FRODDO
Vzory: G2130085-1, G2130093, G2150054, G2150051-3, G2150058-2, G2150046-1, G1700112 -3, G3130077, G1700109, G3130079-1, G3140042-1, G2130097-2

Společnost V+J OBUV s.r.o byla založena v roce 1993 za účelem velkoobchodu s obuví a k provozování prodejen obuvi QUICK SHOES v České Republice. Za dobu své existence si společnost vybudovala velmi silnou pozici na trhu s obuví v České i Slovenské republice. Jejími obchodními partnery jsou české a slovenské maloobchodní prodejny, ale též silné mezinárodní řetězce. Společnost sídlí od roku 2003 ve Štěpánovicích u Českých Budějovic, kde je také centrální distribuční sklad společnosti. Na Slovensku má společnost zastoupení v podobě dceřiné společnosti V+J OBUV Slovakia s.r.o. se sídlem v Bratislavě.

Činnost společnosti spočívá ve velkoobchodu s obuví, kdy nabízí svým zákazníkům kvalitní dámskou, pánskou a dětskou obuv. Společnost provozuje také maloobchodní prodejny, a to síť prodejen QUICK SHOES a Dětská obuv. Právě pro síť prodejen Dětská obuv se společnost rozhodla opětovně dobrovolně certifikovat a nadstandardně hodnotit celou kolekci dětské usňové vycházkové obuvi značky FRODDO, která je určena jak pro děti do 3 let věku, tak i pro starší předškolní děti. Kolekce jistě upoutá zákazníky svým dokonalým konfekčním provedením, nápaditostí detailů, komfortními vkládacími stélkami a použitými kvalitními usňovými materiály v pestré barevné škále.


Leon ORTHOSHOES s.r.o.

Výrobek: Lehká pracovní obuv s korkovou mezipodešví
Vzory: celá kolekce

Firma Leon ORTHOSHOES byla založena v roce 2012. Hlavním výrobním programem je výroba lehké pracovní podporující zdravou chůzi. Anatomicky tvarovaná stélka, kterou ve firmě vyrábí, byla vyvíjena ve spolupráci s odborníky a specialisty na zdravé obouvání a ortopedii. Tato stélka je vyrobena výhradně z přírodních materiálů. Obuv Leon ORTHOSHOES je vyráběna ve vlastní režii při velkém podílu ruční práce a za použití moderních výrobních technologických postupů. Všechny vzory obuvi Leon ORTHOSHOES jsou certifikovány jako ortopedická a pracovní obuv. Obuv je dodávána v jakémkoliv velikostním sortimentu a v libovolném výběru barev.


PhDr. Vlasta Mayerová Jana Bobálová
Česká obuvnická a kožedělná asociace

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše