KABO

Übersetzung nicht verfügbar.

Novinka na veletrhu KABO: workshop Víme o sobě?

Workshop zástupců odborných škol, které připravují studenty pro obuvnický, galanterní a kožedělný průmysl, dnes na veletrhu KABO zorganizovala Česká obuvnická a kožedělná asociace. Cílem je poskytnout kompletní přehled o možnostech středoškolského a následného studia těchto oborů v České republice a propojit školy s potenciálními zaměstnavateli – výrobci a prodejci.

„Doufám, že se z této akce stane nová tradice,“ uvedla na úvod semináře tajemnice ČOKA Vlasta Mayerová.

Na workshopu vystoupili zástupci čtyř středních škol a dvou univerzit. Jednalo se o Střední školu F. D. Roosevelta Brno (obory Kožedělná výroba a Výrobce kožedělného zboží), Střední odbornou školu Prostějov (obor Výrobce kožedělného zboží), Střední školu obchodně technickou Zlín (obor Výrobce obuvi), Střední uměleckoprůmyslovou školu Uherské Hradiště (obor Design obuvi), Univerzitu Tomáše Bati, Fakultu multimediálních komunikací (Ateliér designu obuvi) a Západočeskou univerzitu Plzeň, Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara (Fashion design). Přednášeli jak učitelé, tak studenti.

Jednotlivé prezentace přinesly informace o studijních oborech, o tom, kde a jak studenti získávají teoretické i praktické zkušenosti nebo jak jednotlivé kraje podporují vzdělávání formou stipendií. Všechny prezentace byly doplněny ukázkami z výuky a především finálních studentských výrobků, ať už formou videí, fotografií či reálných prezentací na místě. Mile překvapily i práce žáků se zdravotním handicapem, které představila Kateřina Podalová ze Střední školy F. D. Roosevelta Brno. Škola učí žáky opravovat a vyrábět kožedělné a galanterní výrobky a snaží se o to, aby jejich posluchači dokázali být v budoucnu co nejvíce samostatní a našli celoživotní pracovní uplatnění. „Je vidět, že žáci se speciálními potřebami jsou schopni vyrobit krásné věci. Zájemci si je mohou prohlédnout i u nás na stánku,“ dodala Vlasta Mayerová.

Akce se uskutečnila v prostorách prezentační a odpočinkové zóny KABO LOUNGE v pavilonu F, jejíž součástí jsou i vitríny se studentskými exponáty. Určitě stojí za vidění, ať už se jedná o výrobky posluchačů fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně z nového biomateriálu Malai, který se stal aktuálně objevem roku v rámci udělování cen Czech Grand Design, anebo o designerské kousky studentů z plzeňské univerzity, jejichž práce z oblasti designu módy získaly prestižní ocenění nejen v Česku, ale i v Německu, Itálii či USA. „Máme radost z toho, že jsme zastoupeni ve sbírkách prestižních institucí, jako je Muzeum designu v Offenbachu nebo Metropolitní muzeum v New Yorku,“ potvrdil dnes student Adam Frk, který publiku představil i ojedinělý projekt 3FLT. Spolu s kolegyní Michaelou Šimůnkovou vytvořil návrh sportovní obuvi, se kterým v Miláně - v silné konkurenci mladých návrhářů z Portugalska, Španělska a Itálie - zvítězili v evropské soutěži Shake the Future of the Footwar Sector. Porota ocenila zejména celkovou koncepci, postavenou na třech pilířích – design, udržitelnost a komunita.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše