International Engineering Fair

Übersetzung nicht verfügbar.

Evropská novinka 4ISP: stroj na značení nerovných ploch

Společnost 4ISP, specialista na prodej laserů a CNC frézek, dnes na tiskové konferenci představila podzimní novinky včetně jedné evropské, a tou je stroj na značení nerovných ploch, který má zabudován 3D skener přímo do těla značícího laseru. Společnost se také pochlubila novým showroomem laserů a CNC strojů EURAZIO, který slavnostně otevřela 6. září v Modleticích u Prahy. „Tento rok je pro nás významný. Jedná se o největší showroom v celé Evropě a velkou investici přes 10 milionů eur bez použití evropských dotací. Asi šestinásobně jsme zvětšili areál na pět a půl tisíce metrů čtverečních,“ říká hrdě jednatel společnosti Pavel Tůma.

„Novinkou letošního veletrhu je i nový servis, který naší společnosti poskytují čínští dodavatelé. Ti vůči nám mění přístup,“ uvedl také Petr Tůma v pavilonu Y, kde se firma na MSV prezentuje. „Díky otevření nového showroomu mají zájem dodávat nám předváděcí stroje zdarma. V praxi by to mělo znamenat snížení cen strojů našim zákazníkům, protože zcela jistě tento benefit do cenotvorby promítneme.“  

Již zmíněnou žhavou evropskou novinku představil na veletrhu Ondřej Cundr, obchodník a specialista na značící lasery. „Při značení na nerovný povrch (3D) je potřeba, aby ovládací software laseru znal tvar nerovné plochy. To se v současnosti nejčastěji řeší nahráním 3D modelu povrchu, který je potřeba označit. V případě jednoduchých tvarů jako je koule, válec či kužel je celkem jednoduché vytvořit 3D model ve 3D CAD/CAM programu či přímo v ovládacím softwaru pro laser. V případě složitějších tvarů však nastává problém, zvláště v případě že se jedná o kusové značení výrobků různých tvarů. Dělat 3D model pro každý originální kus by bylo časově i finančně velmi nákladné. Člověk je tvor zvídavý, a tak i na tento problém nalezl jednoduché řešení. To spočívá v zabudování 3D skeneru přímo do těla značícího laseru. Tímto jednoduchým řešením se velmi zjednoduší práce při značení na nerovné povrchy a 3D značící laser dojde k plnému využití jeho potenciálu. Zabudovaný skener na stisk jednoho tlačítka vytvoří 3D model (ve formátu STL) předmětu na který se má značit, a automaticky provede i samotné označení. Stisknutím jednoho tlačítka je možné značit na libovolný povrch bez nutnosti předchozí tvorby modelu. To je výhodné zejména při značení prototypů, originálních výrobků či výrobků se složitým tvarem,“ dodává Ondřej Cundr.

O dalších firemních novinkách hovořil Martin Čejka, specialista na třískové obrábění. Společnost zařadila do sortimentu dvě nové produktové řady CNC strojů pro obrábění převážně neželezných kovů. „Jedná se o stroje určené na obrábění plochého materiálu pro plechy středního a velkého formátu. Stroje jsou již řízeny systémem Sinumerik a jsou osazeny kompletním servořízením Siemens. Příchodem těchto strojů bychom se chtěli posunout kupředu v technologii třískového obrábění,“ dodává Martin Čejka.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše