International Engineering Fair

Übersetzung nicht verfügbar.

MCAE Systems na MSV 2018 představí 3D technologie, jejichž potenciální uplatnění zužitkuje každá výrobní společnost

Na 60. mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představí společnost MCAE Systems na ploše téměř 300 m² nejnovější technologie z oblasti 3D optické metrologie, 3D tisku i CAD/CAM.

Nebudou chybět ani konkrétní aplikace z praxe, letos MCAE například poodhalí více ze spolupráce při tuningu závodních vozů Lotus společnosti KT Motorsport. Přijďte do pavilonu A1 na stánek č. 001 a vše uvidíte na vlastní oči!

První žhavou novinkou v expozici MCAE bude nejnovější 3D skener ATOS 5 od firmy GOM, který vyniká rychlostí a přesností měření - měří rychlostí až 100Hz, což odpovídá času 0,2 sekundy na 1 sken. Kvalita dat z měření je obzvláště zřejmá v ostrosti těch nejmenších detailů, například při měření malých poloměrů nebo zalemovaných hran plechových výlisků. Skener je určen pro nejnáročnější metrologické aplikace především z automobilového a leteckého průmyslu. V kombinaci se zařízením řady ATOS ScanBox série 7 a 8 představuje špičkový 3D měřicí systém pro nástrojárny, lisovny a karosárny.

Chybět nebude ani ukázka automatizovaného 3D optického měření na zařízení ATOS ScanBox 5120 v kombinaci s výše zmíněným skenerem ATOS 5. ATOS ScanBox je kompletní 3D optické zařízení vyvinuté společností GOM pro efektivní kontrolu kvality výroby a výrobních procesů.  Je to systém „vše v jednom“, který obsahuje hardware, software ATOS Professional a přídavný softwarový modul – virtuální měřicí místnost (VMR).

Odvětví aditivní výroby bude v expozici zastoupeno již tradičně značkami Stratasys, MakerBot a nově také Desktop Metal. Představíme kancelářskou 3D tiskárnu Stratasys F370, která umožňuje prakticky každému uživateli, a to bez ohledu na zkušenosti s 3D tiskem, zhotovit pevné a přesné prototypy z několika volitelných termoplastů. Tyto tiskárny řeší celý proces prototypování, od prvotního ověření konceptu přes validaci designu až po finální funkční testování.

Dalším exponátem je plnobarevná, multimateriálová 3D tiskárna J750, která je skvělým nástrojem pro každého, kdo chce převést své představy a očekávání do reálného produktu s věrnými barvami a s kombinací různých materiálů současně (je možné libovolně kombinovat pevné, pružné, transparentní nebo neprůhledné materiály a jejich kompozity v rámci jednoho modelu). Materiály typu Vivid Color/Živé barvy zajišťují dokonalou kombinaci vizualizace i těch nejjemnějších detailů a pevnosti, tedy klíčové vlastnosti realistických prototypů. Díky tloušťce vrstvy pouhých 0,014 milimetrů, což je sotva polovina šířky buňky lidské pokožky, lze vyrábět skutečně ultra-jemné povrchy a miniaturní detaily. Nová generace tiskových hlav navíc přináší dvojnásobné množství trysek pro vyšší rychlost a ještě vyšší kvalitu tisku.

Horkou novinkou ze světa 3D tisku a hlavním tahákem pozornosti ovšem bezesporu bude 3D tiskárna Studio System společnosti Desktop Metal určená pro 3D tisku z kovu. Studio System je třídílné řešení (3D tiskárna, prací zařízení, sintrovací pec), které automatizuje kovový 3D tisk. Díky integraci cloudového softwaru od společnosti Desktop Metal nabízí bezproblémový pracovní proces tisku složitých kovových částí tzv. in-house, od digitálního souboru až po sintrovaný díl. K vidění bude právě 3D tiskárna Studio, která je až 10x levnější než srovnatelné laserové systémy. Díky navržené konstrukci tiskárna zpřístupňuje možnost kovového 3D tisku v provozních závodech a umožňuje technikům a konstrukčním týmům zrychlit výrobu kovových dílů bez nutnosti speciálních zařízení nebo specializovaných operátorů.

Z oblasti CAD/CAM představí MCAE inovace nové verze softwaru Tebis 4.0 Release 6. Klíčovým tématem bude 5osé obrábění. Od velmi efektivní adaptivní a konturové strategie hrubování přes jednoduché a rychlé obrábění souvislých oblastí s rozložením drah, které respektuje izoparametry ploch, až po integrovaný náhled náklonu nástroje při obrábění mezi vodicími vektory. Nové, optimalizované funkce 5osého souvislého frézování dokonale využijí všechny společnosti, které chtějí naplno těžit z potenciálu svých moderních a výkonných obráběcích strojů.

Software Tebis umožňuje v plné míře využít výhod robotů, které jsou plně integrovány do CAD/CAM prostředí. Výhodou integrace robotů je také vyloučení dalšího softwaru pro následné simulace robota. Při programování robotů v CAD/CAM softwaru Tebis lze využít všech informací o obrábění i o reálném pracovišti. Všechny dráhy nástroje jsou vypočteny na základě informací o ustavení, kinematice robota a mezních poloh os, proto je automaticky ošetřena hrozba kolizí.

Dokonce ani při kusové výrobě téměř nic nefunguje bez dobré organizace a plánování. Proto se společnost MCAE zaměří také na představení výrobního systému ProLeiS (MES) od blízkého partnera, společnosti Tebis, resp. firmy ID Ingenieursgesellschaft für Datentechnik GmbH. MCAE předvede, jak ProLeiS podporuje výrobní operace v celém řetězci tvorby hodnot. Projektoví manažeři mohou vždy vidět celkový obraz, takže procesy jednotlivých projektů jsou díky jasnému propojení dat z plánování a výroby transparentní. Tím je možné efektivněji plánovat, kontrolovat a monitorovat jednotlivé projekty.

Fórum aditivní výroby

MCAE Systems je již tradičně generálním partnerem konference Fórum aditivní výroby, která nabídne přehled trendů a zkušeností z oblasti 3D tisku. Akce se koná v rámci MSV v úterý 2. 10. 2018 v pavilonu E v konferenčním sále E1. MCAE pozvala zástupce svých obchodních partnerů za 3D tisk, tedy společnosti Stratasys a Desktop Metal. Jejich přednášky jsou součástí nabitého programu, který by neměl uniknout pozornosti návštěvníků.

Příběhy průmyslových legend - 100ries

Naše společnost má tu čest podílet se na unikátní výstavě nazvané 100ries, kterou pořádají Veletrhy Brno. 100ries návštěvníkům MSV nabídne 100 příběhů československých legend uplynulého století. Tím největším bude příběh sochy TGM, která zdobila dnešní rotundu pavilonu A v roce 1928 při zahájení provozu výstaviště. MCAE nabídne pohled do zákulisí vzniku této sochy, v jehož rámci spojí síly počítače, roboty a lidé (sochaři), aby přímo před zraky návštěvníků vytvořili repliku sochy Tomáše Garrigua Masaryka v nadživotní velikosti. Masaryk se tak po 90 letech vrátí do Brna díky 3D technologiím od MCAE Systems a k vidění bude v dlouhém křídle pavilonu A1. MCAE Systems je partnerem této významné události, celý projekt organizuje společnost Brněnské veletrhy.


O společnosti MCAE Systems

Již více než 20 let naše 3D technologie utvářejí průmysl a umožňují našim zákazníkům, aby přehodnotili svůj způsob návrhu designu, vývoje produktů i výrobních procesů. Jsme partnerem všude tam, kde je potřeba vyvíjet, konstruovat, tvořit, měřit, testovat a vyrábět. Veškeré technologie nabízíme také jako služby. Více informací naleznete na www.mcae.cz.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše