International Engineering Fair

Übersetzung nicht verfügbar.

Nové CNC pily od firmy PIlous půjdou na trh už v lednu 2019

Jako na každém Mezinárodním strojírenském veletrhu připravila firma Pilous-pásové pily, spol. s r.o., řadu novinek. Všechny výrobky této firmy se vyznačují mimořádnou stabilitou, velmi robustními odlitky a přesností opracování. To zaručuje velmi dobré pohlcování vibrací, vysokou přesnost řezu a životnost pilových pásů. Moderní koncepce ramen pilového pásu zaručuje vysoké řezné rozsahy při kolmých řezech i při dělení pod úhlem. Ergonomické umístění ovládání umožňuje snadnou manipulaci.

Novinkou v expozici je například pila Master 3.0 (servosystém). Podle jednatele firmy Miroslava Maška, nová generace těchto CNC automatů Master představuje nejnovější trendy v průmyslovém a vysokokapacitním dělení materiálu. „Stroj se vyznačuje zcela novou, extrémně masivní konstrukcí podávacího systému s plnozdvihovými svěráky a pevnou čelistí podávacího svěráku. Nová koncepce umožňuje dosažení velmi malého zbytku materiálu – 120 mm – a použití přídavného svěráku za řezem. Plně automatizovaná pásová pila s CNC řízením nachází všeobecní uplatnění při dělení velkých sérií i v těch nejtěžších a non stop provozech, a to i těžkých obrobků větších průřezů,“ doplnil Mašek.

Master má plynulé manuální nastavení úhlu řezu v rozsahu 90 stupňů – 45 stupňů. Možnost dělení materiálu pod úhlem je i v automatickém režimu. Stroj doplňuje vybavení posuvem materiálu pomocí průmyslového servomotoru s novým řídicím systémem, maximální délka jednorázového podání je 500 mm. Maximální rozměry stroje jsou 2150x2100x1950 mm, hmotnost stroje činí 1320 kg. Předpokládaná cena je kolem 318 000 Kč. První pily dodá firma zákazníkům v lednu 2019.

Další horkou novinkou na veletrhu, kterou dodá Pilous zákazníkům také v tomto termínu, je pila FAZER 3.9 (servosystém). Jde opět o novou generaci CNC automatů, které představují nejnovější trendy v průmyslovém vysokokapacitním dělení materiálu. Tato pila je plně kapotovaná. Nachází všeobecné uplatnění při průmyslovém dělení velkých sérií v nejtěžších a non stop provozech, a to i těžších obrobků velkých průřezů. Momořádně velká konstrukce ramene pilového pásu v kombinaci s jeho masivním dvousloupovým uložením na lineárních vedeních, zaručuje vynikající tuhost celého systému a přesný řez. Nově navržena je extrémně masivní konstrukce podávacího systému s plnozdvihovými svěráky a odskakující pevnou paknou podávacího svěráku.

Nová koncepce umožňuje dosažení malého zbytku materiálu – 160 mm. Z důvodu dosažení maximální přesnosti podání materiálu a přesností řezu je stroj určen pouze pro kolmé řezy. Rozměry stroje jsou 3200x2050x2650 mm při hmotnosti 3500 kg. Předpokládaná cena je kolem 850 000 Kč.

Zajímavým exponátem je pásová pila pro 3D tiskárny, která přišla na trh v letošním roce. Jde o nejlevnější a nejefektivnější řešení pro oddělování 3D tištěných kovových dílů ze základní desky. „Masivní dvousloupová pásová pila zaručuje rychlé a přesné oddělení výrobku z 3D tiskárny od základové desky. Přesnost řezu je 0,1 mm, šířka 1,5 mm. Pila je rychlejší a levnější v porovnání s drátořezem. Nastavitelný, speciálně konstruovaný svěrák zaručuje optimální upnutí materiálu. To umožňuje nastavení řezu s minimálními přídavky, a tím úsporu materiálu při tisku. Pila ARG 300 3D má zcela novou koncepci odlitku ramene pilového pásu a unikátní design. Její mohutné litinové rameno patří v kategorii dvousloupových pásových pil k výjimečným,“ řekl Miroslav Mašek. Rameno v kombinaci s masivním dvousloupovým uložením, pohybujícím se na lineárních vedeních, zaručuje vynikající tuhost celého systému a přesný řez.

Jako řezný nástroj konstruktéři použili průmyslový Bi-metalový pilový pás velikosti 27x0,9 mm. Přesnost řezu pilového pásu zaručuje třístranné tvrdokovové vedení před a za řezem. K dosažení maximální produktivity řezání přispívá i možnost nastavení optimální rychlosti pilového pásu pomocí ferkvanečního měniče. Tato úprava výrazně přispívá k přesnosti a rychlosti řezu i k životnosti pilových pásů. Pod oblastí řezu je umístěna vyjímatelná vana na třísky. Po ukončení řezu se automaticky vypne pilový pás a rameno vyjede nahoru do původní nastavitelné polohy. Stroj se vyznačuje celkovým robustním zpracováním. Základ tvoří stabilní podstavec se svěrákem a systémem dvousloupového uložení ramene. To je osazeno oběžnými litinovými koly poháněných motorem a šnekovou převodovkou.

Výrobní program firmy PILOUS nabízí jako jediný na světě jak kompletní řadu pásových pil na kov, tak i nejširší sortiment kmenových pásových pil na dřevo. Ve svém oboru patří PILOUS mezi největší světové výrobce jak šíří sortimentu, tak i počty vyráběných strojů. Základem úspěchu a rychlého rozvoje firmy PILOUS byl od počátku maximálně kladený důraz na nejmodernější konstrukci a kvalitu strojů. Použití nových technologií a postupů společně s velmi robustním provedení strojů, designem a kontrolou kvality, zaručuje jejich dlouhodobou životnost a přesnost řezu. Tato firma je tradičním vystavovatelem MSV od roku 1993, tedy od svého založení.

„Pásové pily na kov vyrábíme ve více než 40 typech a pásové pily na dřevo ve 20 provedeních. Samozřejmostí je široká nabídka válečkových dopravníků a dalšího specializovaného příslušenství. V nabídce naleznete i odhrotovací stroje nabo ruční ohýbačky. Profesionální pilové pásy na kov PILOUS Maxtech a pilové pásy na dřevo Pilous Maxwood jsou vyráběny v širokém sortimentu a uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Výrobky firmy PILOUS jsou mimo prodeje na domácím trhu asi z 90 procent exportovány do více než 60 zemí všech kontinentů,“ uvedl Mašek.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše