International Engineering Fair

Übersetzung nicht verfügbar.

V Brně se dnes prezentoval český pavilon pro EXPO 2020 v Dubaji

Všeobecná světová výstava EXPO 2020 v Dubaji se uskuteční od 20. října 2020 do 10. dubna 2021.

Bude to poprvé, co ji bude hostit arabská země, a podle plánů organizátorů se jí zúčastní více než 180 zemí, mezi nimi i Česká republika. Český pavilon, možnosti a podmínky partnerství dnes na MSV v Brně představil generální komisař Jiří František Potužník spolu se svými spolupracovníky. Mimo jiné hovořil o konceptu rotační části expozice, jejíž součástí by měly být specializované čtrnáctidenní výstavy a doprovodné konference.

Tématem výstav budou například české lázně, český styl, český design, české nano, česká věda, česká energie, české rekordy nebo český robot. „Tato témata jsme schopni ještě modifikovat, i když jsme limitování tím, že do konce roku musíme upřesnit podmínky pro mobiliář,“ uvedl dnes Jiří František Potužník, který také očekává gesci ministrů nad jednotlivými tématy podle jejich rezortů.

„Naším cílem je, aby Český dům byl místem, který spojuje dohromady zajímavé lidi. Proto připravujeme třídenní konference s mezinárodním přesahem, která budou úzce souviset s tématem výstav. Chceme vytvořit skupinu lidí, která v daném segmentu patří v Česku k nejlepším a k nim přizvat i zahraniční odborníky. Již nyní se zabýváme tématem český robot, kdy plánujeme termín konference na 21. ledna 2021, tedy přesně sto let poté, co měla premiéru Čapkova hra R.U.R. a kdy poprvé zaznělo slovo robot. Chceme do Dubaje přivézt robotku Sophii a kromě ní ukázat to nejprogresivnější z vývoje v oblasti robotiky,“ upřesňuje v Brně Ctirad Hemelík.

Více informací o české expozici: https://www.czexpo.com/

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše