Stavební veletrh Brno

Übersetzung nicht verfügbar.

Tepelná čerpadla Mach opět přivezou zlaté čerpadlo Chameleon Hybrid

Zlatá medaile nebo hlavní cena Grand Prix FOR HABITAT u čerpadla Chameleon Hybrid vypovídá o jeho prospěšnosti i inovačním charakteru. Na Stavebním veletrhu Brno 2020 bude opět k prohlédnutí a ukáže, jak efektivně využívat fotovoltaické elektrárny s bateriovým uložištěm.

Společnost Tepelná čerpadla Mach vyvíjí, vyrábí, instaluje a provádí servis tepelných čerpadel vlastní výroby již více než 20 let. Tepelné čerpadlo Chameleon Hybrid umí vysoce efektivně využívat fotovoltaické elektrárny s bateriovým uložištěm pro vytápění, chlazení, vytápění bazénu a ohřevu teplé vody.

Při režimu chlazení umí zároveň ohřívat teplou užitkovou vodu, a to až na teplotu
65 °C, a odváděné teplo ukládat do zemních energetických košů nebo zemních vrtů. „Pokud jsou přebytky elektrické energie, i když není zapotřebí samotného provozu tepelného čerpadla, umí tuto elektrickou energii efektivně využít společně s elektrickým tělesem, které je řízeno v rozsahu nula až sto procent pro následné uložení tepelné energie právě do energetických košů nebo zemních vrtů,“ řekla Barbora Machová, ředitelka společnosti Tepelná čerpadla Mach.

Čerpadlo jako stavebnice

Velkým přínosem pro maximální efektivní provoz je využití velmi sofistikovaného vlastního řídícího softwaru, který se tři roky testoval na projektu „Dům energetické svobody“ – domu, který je odpojený elektrické sítě. Celá konstrukce tepelného čerpadla je navržena jako stavebnice pro bateriové úložiště. Je možné začít s jedním bateriovým uložištěm o kapacitě 2,2 kWh a postupně ho doplnit až na kapacitu 8,8 kWh využitelné energie.

V případě potřeby zvýšit samotnou akumulaci na straně tepla je možné systém opravdu velmi jednoduše rozšířit i o větší tepelnou akumulaci. Pro samotné rozšíření stačí jen vedle Chameleonu postavit obyčejný zásobník bez jakéhokoli dalšího vybavení (výměníky, elektrická tělesa). Vše potřebné již obsahuje sám Chameleon a umí si teplo z externího zásobníku odebírat nebo i nabíjet.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše