STAINLESS

Übersetzung nicht verfügbar.

Ve středu startuje ocelářský veletrh STAINLESS

Každé dva roky se Brno stává centrem světového obchodu s korozivzdornou ocelí. Již 10. mezinárodní veletrh STAINLESS se zde uskuteční od 15. do 16. května a opět přivítá vybranou klientelu úzce specializovaného businessu. 120 vystavovatelů z 24 zemí bude jednat se zákazníky, kteří se do Brna sjíždějí z 24 zemí Evropy a Asie. Veletrh STAINLESS pořádaný ve spolupráci s německým partnerem – nakladatelstvím Focus Rostfrei – je unikátní svou mezinárodností: ze zahraničí přijíždí více než 80 % vystavovatelů a 40 % návštěvníků.

Jde o vysoce specializované mezinárodní setkání výrobců, subdodavatelů, obchodníků, zpracovatelů a dodavatelů zařízení působících v oboru korozivzdorných ocelí. „STAINLESS je ideální prezentační a komunikační platformou zejména pro zájemce o český, slovenský, rakouský a polský trh. Na brněnském výstavišti se nabízí unikátní příležitost navázat a upevnit kontakty s potenciálními kooperačními partnery a odběrateli,“ uvedl Michalis Busios, ředitel projektu.

Letos se bude STAINLESS konat už podesáté. První ročníky se konaly v Ostravě, avšak v roce 2009 se stále rostoucí veletrh přesunul do větších prostor, konkrétně pavilonu B brněnského výstaviště. Ale ani ten už zájmu o prezentaci nestačí – letos je STAINLESS už potřetí v moderním pavilonu V. Zájem o účast projevilo sto dvacet vystavovatelů z dvaceti čtyř zemí. Kromě tradičních vystavovatelů z Německa, České republiky, Itálie, Indie či Polska jsou mezi nimi nově také firmy ze Španělska a Velké Británie. Z těch nejvýznamnějších jmenujme například ACERINOX, Aperam, India Steel Works, Italinox, Marcegaglia, Maxim Tubes, Stappert a další.

Tradičně nejvíce jsou na veletrhu zastoupeni vystavovatelé z oboru korozivzdorné oceli, dále firmy prezentující hutní výrobky z korozivzdorných ocelí; stroje, zařízení, vybavení pro úpravy a zpracování korozivzdorných ocelí a výrobky z korozivzdorných ocelí.

Veletrhu STAINLESS se účastní především dodavatelé materiálů a produktů k dalšímu zpracování, takže exponátů není mnoho. Také z důvodu velkého objemu výrobků jsou na stáncích zpravidla k vidění pouze malé vzorky či drobné exponáty. Přesto někteří vystavovatelé přivezou také novinky ve své nabídce. Damstahl vystaví bezešvé a svařované korozivzdorné trubky, které jsou určeny pro použití například v ocelářství, strojírenství, při stavbě lodí, výstavbě továren nebo v mořských větrných elektrárnách. Program firmy reaguje na požadavky trhu, nabízí velké a dostupné zásoby - třeba trubky se speciálními požadavky na drsnost povrchu uvnitř či trubky z ocelí různých kvalit a povrchů. Aby svým zákazníkům zajistili produkty stálé kvality, spolupracuje Damstahl pouze s výrobci, kteří jsou schopni splnit náročné požadavky certifikace a autorizace.

Německá společnost BUTTING na veletrhu STAINLESS 2019 nabídne svařované trubky, kterých má běžně skladem kolem pěti tisíc tun různých druhů, jakosti materiálů a kritérií kvality. Servis této firmy zahrnuje výrobu produktů pevných délek, dodatečnou kontrolu kvality, speciální zkosení či individuální značení. Velkým přínosem pro zákazníky je individuální balení, které především ušetří náklady.

V roce 2017 veletrh navštívilo více než dva tisíce odborníků ze 45 zemí. Účastníci minulého ročníku hodnotili akci velmi pozitivně. Zdůrazňovali kvalitu získaných tuzemských i zahraničních kontaktů s potenciálními zákazníky a důležitost veletrhu jako místa setkání se zástupci různých společností působících v oboru korozivzdorných ocelí. Pro západoevropské vystavovatele je STAINLESS v Brně branou do zemí střední a východní Evropy.

Weitere News von der Messe

04. 05. 2017 STAINLESS Stainless - video z prvního dne

Pokud se ještě rozhodujete, jestli do Brna na veletrh Stainless přijedete, anebo ne, tak snad vám video pomůže. Jen pro připomenutí, čekají na vás expozice 142 vystavovatelů z 24 zemí a nálada je zde skvělá.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše