KABO

Übersetzung nicht verfügbar.

KTR: Zákazníci chtějí flexibilní dětské boty z lehkých materiálů

Konsorcium T+M patří k těm českým firmám, které se specializují na dětskou obuv. Boty pro nejmenší nejen vyrábí, ale také se podílí na jejich vývoji a nechává je certifikovat (Žirafa a Česká kvalita), čímž potvrzuje filozofii své vlastní registrované značky KTR podporovat zdravý růst a vývoj dětské nohy. Dětské boty proto tvoří základ firemní nabídky i na letošním veletrhu KABO.

„V dnešní době i dětská obuv hodně podléhá trendovosti a módním vlivům ze zahraničí. Zákazník požaduje, aby dětské boty byly hodně flexibilní a byly vyrobeny z lehkých materiálů, což je někdy i na úkor bezpečnosti při nošení. I my reagujeme na požadavky trhu, používáme měkčí materiály, jiné kůže a měníme tvar kopyt. Dnes se vyrábějí boty o malinko širší, než se dělávaly dřív, ale stále se snažíme vyrábět takové boty, které budou za všech okolností pro dítě vyhovující i po stránce ortopedické,“ říká jednatel společnosti Antonín Žirovnický. Od roku 1994, kdy firma vznikla, získala právě za dětskou obuv mnohá ocenění. Dětskou zdravotně nezávadnou obuv nabízí jak ve svých firemních prodejnách, tak stálým odběratelům, kterých má přes dvě stě v České republice i v dalších evropských zemích.

Kromě dětské obuvi přestavuje firma na veletrhu KABO i dámskou a pánskou společenskou obuv, z převážné většiny koženou, částečně i ručně šitou. „U obuvi pro dospělé jsme se zaměřili na středně elegantní a především pohodlnou obuv, která má odlehčené a odpružené podešve a vyměkčené stélky pro komfortní chození a kterou si může obout jak mladší, tak starší člověk,“ dodává Antonín Žirovnický na veletržním stánku.

„Veletrh je pro nás přínosem i v tom, že se tady setkáme se spoustou obchodníků, kteří nám sdělují svoje radosti, starosti, požadavky a reakce koncového zákazníka. Tato zpětná vazba je pro nás důležitá při dalším rozhodování, jakým směrem se dáme a co v nadcházející sezóně uděláme.  V dnešní době se nedá plánovat na víc než rok, rok a půl dopředu, protože všechno se strašně rychle mění a to, co je dneska in, může být za půl roku out,“ říká jednatel Konsorcia T+M.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše