STYL

Übersetzung nicht verfügbar.

Iveta Řádková spojila síly s LEVEL-PRO a připravila netradiční kolekci

Módní návrhářka Iveta Řádková je na veletrhu STYL jako doma. Od roku 2003, kdy v Brně vyhrála soutěž TOP STYL DESIGNER, se pravidelně vrací na veletržní mola se svými autorskými kolekcemi. V této sezóně zaujala netradičním spojením s firmou LEVEL-PRO, ruským renomovaným výrobcem pokrývek hlavy, se kterým připravila a předvedla deset zcela nových modelů.

Společnost LEVEL-PRO patří ve svém oboru k předním ruským výrobcům, který měsíčně vyrobí na 14 000 čepic, baretů, kšiltovek, klobouků a dalších pokrývek hlavy i doplňků. Jak se zrodila vaše společná kolekce?
Letos na jaře mne oslovila marketingová ředitelka ruské firmy zde na veletrhu a nabídla mi spolupráci. Firma pak připravila deset nových vzorů, pět letních a pět zimních, které chtěla v Brně ukázat, a já jsem k nim vytvořila modely v černo-bílo-šedé barevnosti. Ty jsme předvedli v rámci módní přehlídky STYL SHOW. Vše jsme společně kombinovali tak, aby kolekce působila uceleným dojmem, a snad se nám to i povedlo.

Na vašich modelech je nepřehlédnutelný potisk s motivem indiánské ženy. Proč právě ten?
Je to taková symbolika ženské síly, která je ukryta v každé ženě. Proto jsem zvolila motiv indiánské ženy a vytiskla jej na prsa, abych tím podpořila ženskost a jistou přirozenost, která je ženám dána od přírody.

Vaše kolekce jsou často variací na černou, v této dominuje černá a bílá, ale vaše jarní prezentace byla až nezvykle barevná…
Však také za mnou chodili kolegové a ptali se, zda jsem se nezbláznila, že je tam těch barev trochu moc (smích). Byla to autorská kolekce pro podzim/zimu 2019 a chci v ní pokračovat. Koncem září se chystám na Fashion Week do Karlových Varů, kde chci ukázat, že nemusíme pořád kupovat nové a nové věci, ale že i kousek, který máme, stačí doplnit čapkou nebo páskem nebo obyčejnými šaty. Takže šiju novou kolekci, ale kabáty a svetry využiju ze stávající kolekce. Takže s tím si teď hraju.

Co kromě této události plánujete?
Začátkem září jedu fotit do Německa kalendář, jinak mám spoustu zakázek a jsem ráda, že se mi zákaznice vracejí. To je úžasný pocit. Mám dokonce jednu zákaznici, kterou oblékám už dvaadvacet let. Ona sama říká, že s manželem bude čtvrtstoletí a se mnou jen o tři roky méně (smích).

Co vás v poslední době oslovilo v módním světě a co vás zaujalo na letošním veletrhu v Brně?
Když se podíváte na světovou módu, tak se vrací zpátky k 80. a 90. letům, která jsou buď milovaná anebo zatracovaná. Jsou pro ně typická vysoká ramena, nabírané sukně, rifle nebo kalhoty do pasu, tedy móda, která pro ženy středního věku není vždycky lichotivá. Tak uvidíme, jak se bude prodávat. Něco jiného jsou světová mola a modely na štíhlých dívkách, ale ne všichni měří metr sedmdesát a mají velikost 36. Takže já sama uvidím, co budu aplikovat na své zákaznice. Tady na veletrhu jsem se věnovala hlavně přípravě módní přehlídky, ale stavila jsem se například u bižuterie pana Kohouta, který podle mne drží světové trendy.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše