STYL

Übersetzung nicht verfügbar.

Autorská přehlídka: španělský duch a rafinované kontrasty

Tři ženy, tři kolekce, tři osobité pohledy na dámskou módu – tak by se stručně dala charakterizovat módní přehlídka DESIGNERS´ SHOW, na níž se dnes představily tři autorky se svými osobitými kolekcemi – Laura Manuela ze Španělska, Jana Koperová, jejíž jméno je nerozlučně spjato se značkou Avenir, a módní návrhářka Iveta Řádková, jejíž profesní život je spojen s veletrhy i díky ocenění TOP STYL DESIGNER 2003.

Nejmladší z trojice Laura Manuela se v září 2018 stala vítězkou španělské designérské soutěže módy pro mladé autory, kterou pořádá Asociace pro nové a mladé španělské návrháře ANDE. To jí umožnilo prezentovat se v Brně na veletrhu STYL - a opravdu stylově se také sama předvedla. Její originální kolekce byla plná důmyslných odkazů na španělské národní tradice, folklór, flamenco či býčí zápasy, působila velmi svěže i nápaditě a přitom byla zřetelnou osobní výpovědí.

Svůj autorský rukopis nezapřely ani další dvě kolekce, jejichž společným jmenovatelem byla nápaditá hra s detaily a kontrasty materiálů. Jana Koperová vsadila na průsvitnost, design a rozmanité kombinace látek, kdy její šaty a další modely pro společenské příležitost vytvořily příjemný závěrečný dojem z ucelené desetidílné kolekce. Iveta Řádková pak pokračovala autorskou tvorbou pro podzim/zimu 2019, která se mimo jiné stala variací na různé možnosti černé, nabídla také několik modelů využívající novinové potisky, originálně pracovala se zvýrazněním pasu a nebála se využít průhlednosti i v odvážnějších modelech.

V neděli se přehlídka DESIGNERS´ SHOW uskuteční v pavilonu P ve 14:30 hodin, v pondělí ji pak návštěvníci uvidí o hodinu dříve, tedy ve 13.30.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše