URBIS SMART CITY FAIR

Übersetzung nicht verfügbar.

Nařízení a směrnice nesmí zničit původní záměr, říká expert na městskou mobilitu

Co přinesl druhý den veletrhu?

Také během druhého dne veletrhu URBIS SMART CITY FAIR se mohli řečníci předhánět v tom, kdo na jednom ze čtyř pódií vystoupí s lepším a nabitějším programem. Hned ráno se živě mluvilo například o efektivní mobilitě ve městech. Prezentující sdíleli své zkušenosti s budováním chytrých měst a ukázali konkrétní kroky, které by česká města měla následovat, pokud se chtějí přeměnit v moderní sídlo 21. století.

O tom hovořil Jaroslav Martínek z Centra dopravního výzkumu. Přednesl svůj energický a poutavý příspěvek, v němž se zaměřil především na udržitelnost městské mobility.

Upozornil, že představitelé českých měst dost často při plánování jejich modernizace a rozvoje zapomínají na to, proč se k takovým krokům původně ubrali. „Vytváříme nejrůznější plán toho co postavit, píšeme studie o tom, jak to postavit, koncipujeme cyklogenerely, které se po pár letech ukáží jako nedostačující a nevyhovující. A to všechno jenom proto, že se to podle velkého množství nařízení zkrátka musí,“ řekl Martínek.

Apeloval tak na všechny, kteří se rozhodli se svým městem „něco udělat.“ Martínek doporučil, aby každý „city changer“, tedy ten, kdo chce své město změnit, nepodléhal snaze vyhovět úřednickému aparátu a nezapomínal na svůj originální záměr – vyhovět a přinést něco lepšího především obyvatelům.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše