SILVA REGINA

Übersetzung nicht verfügbar.

Aleš Háma: „Příroda nám vrací to, co jí dáváme.“

Na ulovení prvního srnce potřeboval dva roky a 34 vycházek, ale dnes na myslivost nedá dopustit. Populární herec a moderátor Aleš Háma návštěvníkům veletrhu Silva Regina předvedl vábení zvěře a povyprávěl o svém vztahu k přírodě.

Aleš Háma propadl myslivosti teprve před třemi lety, ale přírodu má rád od malička a od svých 10 let je aktivním rybářem. Na pódiu v pavilonu Z nejprve názorně předvedl různé druhy vábniček a společně s legendou českého vábení Petrem Joo ukázal, jak je správně používat. Některé vábničky poslouží i lidem bez hudebního sluchu a mají velmi jednoduché ovládání, jiné vyžadují regulaci proudu vzduchu rukou a citlivé zapojení bránice. Právě zvuky přírody, které Aleš Háma slýchal při rybaření, jej přivedly ke zkoumání pobytových znaků zvěře, hledání stop a postupně až k lovu, i když ten pokládá pouze za jednu z částí myslivosti. „I když právě nic nelovím a nechytám, jsem rád, že mohu být nejen návštěvníkem přírody, ale i její součástí,“ říká slavný bavič, podle kterého nám příroda vždycky vrací to, co jí dáváme. Aleš Háma zavzpomínal také na ulovení svého prvního srnce, kvůli kterému podnikl v průběhu dvou let celkem 34 vycházek do okolí České Třebové. Ze svých rybářských úspěchů připomněl úlovek metrového jesetera v řece Moravě, kam se tato ryba po dlouhých letech znovu vrací.

Program na podiu uprostřed pavilonu Z bude pestrý i v dalších dnech. Jako nadšený myslivec se tu představí legendární hokejista Dominik Hašek, těšit se můžete také na vábení zvěře v podání Petra Joo nebo vystoupení trubačů, sokolníků a loveckých psů. Na galerii pavilonu můžete navštívit mj. laserovou střelnici a expozici 100 let lesnictví a myslivosti v Československu.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše