GO a Regiontour

Übersetzung nicht verfügbar.

ANNOVINO Lednice představilo speciální „medová vína“

Vinařství ANNOVINO Lednice v sobotu představilo na stánku Jihomoravského kraje jednu ze svých specialit, a to nápoj na pomezí vína a destilátu, ve kterém se snoubí víno, ovoce a med. Pod názvem HONEY´S - Wine&Fruit&Honey si jej nechalo patentovat a nabídlo návštěvníkům jeho vychlazenou podobu, i když HONEY´S se může stejně tak konzumovat i jako horký nápoj.

Kromě této speciality s příchutí černého rybízu, maliny, meruňky a hrušky lákali zástupci vinařství návštěvníky na zážitky do Valtického podzemí, kde ANNOVINO pořádá různé akce či ochutnávky vína.

„Naše vinice se vyznačují vysokým obsahem vápníku, proto jsou i naše vína svěží, ovocitá, lehká a minerální. Tím jsou typická a proto je zákazníci vyhledávají,“ říká na stánku manažer prodeje Radek Prokeš. Kromě chuťových charakteristik jsou vína specifická i svým nápaditým designem, na kterém se objevují otisky zkamenělin.

Není to náhoda – mušličkový vápenec, který byl kdysi součástí vápencových útesů historických moří, byl použit i na stavbu vinařství, které se tak může pochlubit českým rekordem: jde totiž o největší budovu z mušličkového vápence tvořeného zkamenělinami. Ve vinařství také najdete největší kolekci dřevěného nábytku, vytvořeného z materiálu starých vinných sudů. A kusy mušličkového vápence nyní logicky a hezky dekorují i veletržní expozici.

„Na náš stánek přišla řada lidí, kteří naše vinařství navštívili a byli potěšeni, že nás našli i tady na brněnském výstavišti. Zastavují se u nás známí, kteří pěstují víno nebo s ním obchodují, takže jsme rádi, že se tu můžeme prezentovat,“ dodává Radek Prokeš.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše