STYL

Übersetzung nicht verfügbar.

Ateliér Donát, značka jednoduchosti a extravagance

Ateliér Donát je českou firmou s tradicí již 25 let na trhu. Jejich nezaměnitelné modely si oblíbily ženy v Čechách, na Slovensku, v Německu a Rakousku. A jak lze charakterizovat módu Ateliéru Donát? Zjednodušeně řečeno, jde o sportovně elegantní look, který se nese napříč všemi kolekcemi a odpovídá požadavkům moderní ženy a uspěchané době. Autorský rukopis je za dobu trvání ateliéru více než autentický.

Originály oblékají i známé osobnosti

Návrhářka Ilona Donátová pracuje s textiliemi, na kterých uplatňuje znalosti ze svého studia oboru chemické technologie oděvní výroby na TU v Liberci. Navrhuje nejen barevné kompozice, ale také samotnou struktur a složení tkanin. Tím se zajišťuje z velké části exkluzivita materiálů pro navrhované modely. Osobitost kolekcím dodávají také našívané aplikace a barevná dekorace designérky Romany Krejčí.

Ing. Ilona Donátová např. realizovala velké autorské přehlídky v Bratislavě, v Národním divadle v Praze, navrhovala kostýmy pro kalendáře Grandhotelu Evropa (foto Robert Vano, Zuzana Mináčová), kostýmy pro Divadlo Pavla Trávníčka, kostýmy pro Janu Bouškovou, Naďu Konvalinkovou, Květu Fialovou, Martu Richterovou, Olgu Feldekovou, Soňu Valentovou.

S modely Ateliéru Donát se můžeme pravidelně setkat na výstavách a přehlídkách Styl/Kabo v Brně a pro zahraniční klientelu na výstavě Miteldeutsche Messe v Německu.

Exkluzivní vzory i materiály

Podzimní kolekci Ateliéru Donát tvoří kabátky, svetry, bundy -  jde přitom o kombinovatelnou řadu z autorských materiálů, žakaru a stretchové tkaniny s flockovým tiskem. Modely s těmito vzory můžete dostat pouze v Ateliéru Donát. Hitem módní scény jsou blýskavé kamínky a korálky na oblečení. Tyto prvky jsou i na modelech Ilony Donátové a dodávají oblečení elegantní nádech, i když velmi často zdobí sportovní modely. Neotřelý vzhled modelům dodává ruční kolorování – různé techniky leptového a pigmentového tisku.

Společenská kolekce je z plastického úpletu, krešového tylu, v kombinaci s eko kůží, krajkou, ale i tylem. Nechybí klasický arterový vzhled, tak jak to umí jen Ilona Donátová. Propojuje přitom elegantní a sportovní look, takže společenský model zákaznice lehce přemění na malou večerní či streatovou módu.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše