BIOMASS

Übersetzung nicht verfügbar.

ATMOS: rodinná tradice, moderní současnost

V pavilonu Z najdeme v těchto dnech nejen myslivce a lesáky, ale i společnosti, které se představují v rámci veletrhu Biomasa. Jednou z nich je česká rodinná firma ATMOS z Bělé pod Bezdězem, patřící k největším evropským výrobcům kotlů na tuhá paliva. „Na tomto veletrhu se potkáváme s lidmi, kteří mají blízko ke dřevu. I proto zde v prvé řadě vystavujeme nejmodernější zplynovací kotle na dřevo, které splňují všechny podmínky programu kotlíkových dotací,“ říká na stánku společnosti její technický ředitel Petr Cankař.

V expozici firma vystavuje také čím dál populárnější kombinované kotle na dřevo a pelety, kotle na zplynování uhlí a automatické kotle na pelety. „I náš obor prochází určitými módními vlnami. V posledních dvou letech vidíme návrat k topení dřevem, ale co je důležitější, lidé čím dál častěji kombinují různé zdroje a pořídí si kotel na dřevo a k němu třeba solární panely,“ dodává Petr Cankař, který je hrdý nejen na moderní výrobky firmy ATMOS, ale i na firemní tradici, ve které pokračuje již čtvrtá generace rodiny Cankářů.

„Jsme rodinná firma, kterou v roce 1935 založil děda a která se zabývala výrobou generátorů na dřevoplyn. Mladší ročníky už ani neví, že se místo na naftu nebo na benzín jezdilo na bukové špalíčky, kdy 4 kg dřeva nahradily jeden litr benzínu. A z těchto zařízení, které firma vyráběla za války, se vyvinuly naše zplynovací kotle na dřevo i na uhlí. Jedná se o jednu z nejmodernějších technologií na spalování těchto paliv,“ říká Petr Cankař s tím, že firemní zkušenosti oceňují zákazníci nejen v Česku, ale i v zahraničí. Právě tam firma exportuje více než 80 % své produkce, nejvíce do Německa, ale také Polska, Rumunska, Itálie, Francie, Švédska a dalších zemí. „Hodně kotlů prodáváme i na Ukrajině, která chce patřit k Evropě a kde si už zákazníci vybírají kvalitnější výrobky,“ říká Petr Cankař na brněnském veletrhu, který představuje jednu z nejdůležitějších prezentací firmy pro koncové zákazníky.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše