STYL

Übersetzung nicht verfügbar.

Blanka Andělová: Veletrh módy ukazuje poslední trendy

Majitelka agentury Top Ladies úzce spolupracuje s veletrhem STYL už po mnoho let. „Veletrh STYL vnímám jako největší tradiční veletrh módy v ČR. Jeho hlavní vývoj vidím v začlenění diskuzních fór a přednášek o posledních trendech, materiálech, technologiích a vývoji módy v Evropě, čímž přispívá vystavovatelům a jejich obchodním partnerům k rozšiřování obzorů v jejich oboru,“ vidí pozici veletrhu Blanka Andělová (dříve Sedláková). Podle ní jsou jeho důležitou součástí také módní přehlídky, tedy praktické ukázky posledních trendů i kreativity českých a zahraničních návrhářů. A jaké trendy vnímá ona sama pro letošní rok? „Dle mého názoru je móda v současné době nejvíce ovlivněna tématem ekologie a možnosti recyklovatelnosti,“ říká majitelka agentury.

Dávám přednost klasice

„I když se zajímám o aktuální trendy, což je důležité pro moji profesi, osobně dávám přednost klasice jako je např. Max Mara. Klasická móda mi zároveň dovoluje odvážnější doplňky, jako jsou třeba boty od nepřekonatelného Jimmy Choo,“ prozrazuje Andělová. Ve světě módy se pohybuje od začátku. Začínala jako modelka v OP Prostějov, ve firmách Centrotex a Intermóda a této profesi se věnovala 12 let. „Už během té doby jsem cítila, že se budu chtít i nadále věnovat módní branži. Proto jsem poté založila agenturu, která se hlavně zabývá produkcí módních přehlídek a různých eventů,“ prozrazuje Andělová.

Přehlídka musí být zážitek

Podle Blanky Andělové je základem kvalitní přehlídky především ucelená módní kolekce, včetně doplňků, a její nedílnou součástí je také dobře zvolená hudba. Ta by měla vyjádřit a podpořit daný záměr autora kolekce. Přehlídka se pak stává nezapomenutelnou. „Nejsilnějším zážitkem pro mě bylo sledovat módní přehlídku Fendi – Haute Cotoure, která se konala u fontány di Trevi v Římě, a v rámci veletrhu STYL retrospektivní přehlídka haute cotoure Olega Cassiniho, která byla průřezem jeho celoživotní tvorby, kde se na mole vystřídalo přes 60 modelů,“ vzpomíná Andělová, jejímž největším koníčkem kromě módy je nordic walking.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše