Stavební veletrh Brno

Übersetzung nicht verfügbar.

Brněnský start-up nabízí zdarma aplikaci pro mobil, která řemeslníkům vyřeší administrativu spojenou s EET

Pětičlenný mladý tým vytvořil aplikaci eet-zadarmo.cz během tří týdnů a poprvé ji představil na Stavebním veletrhu Brno. „Daňový doklad vytvoříte na svém telefonu na pět kliknutí a bez registrace,“ říká zakladatel eet-zadarmo.cz Ondřej Togner.

Na konferenci k EET pořádané při Stavebním veletrhu jste prezentovali jednoduchou aplikaci, která daňový doklad s EET vytvoří na chytrém telefonu. Kdo za ní stojí a proč ji nabízíte zadarmo?

Jsme malý start-up, pětičlenný tým složený z IT vývojářů a specialistů z různých oborů. Všichni jsme se sešli na Jihomoravském inovačním centru a společně pracujeme na aplikaci ePŘEHLED.cz, v jejímž rámci jsme napojení na EET už kompletně připravili a vyvinuli. Je nás málo a nemáme sílu pouštět se do komerčního nasazování, nemáme na to kapacity ani finance. Na druhou stranu nám přišlo líto nechat si už vyvinutou věc jenom pro sebe. Tak jsme se rozhodli, že aplikaci zpřístupníme všem lidem na doméně eet-zadarmo.cz

Ke stažení stačí jen zaregistrovat se?

Ani to ne. Na doméně je přímo formulář, kde v pěti krocích zadáte všechny údaje. Nejdříve identifikujete sebe, pak zákazníka, položku, nahrajete EET certifikát, heslo, označení provozovny. Tyto tři informace dostanete od finančního úřadu a máte hotový platný daňový doklad s EET, který vám přijde na e-mail a můžete si ho i vytisknout. To všechno obsluhujete z vlastního telefonu.

Na žádost zákazníka bude řemeslník povinen doklad vytisknout, ale to už z mobilu nedokáže.

V posledním kroku, když už je vystavený doklad s EET, má možnost ho okamžitě stáhnout a vytisknout třeba na mobilní tiskárně. Ale jednodušší je poslat doklad e-mailem na zařízení, kde je tiskárna připojená, ať už bude vlastní nebo u zákazníka. Dnes už má každý chytrý telefon a také tiskárna je běžné vybavení, takže není potřeba nic nového kupovat. A když řemeslník pojede k zákazníkovi, může se na formě dokladu domluvit předem.

Na každou transakci je třeba údaje vyplnit znovu?

Tento proces musí proběhnout vždy, ale snažili jsme se ho maximálně zjednodušit. Celou webovou stránku jsme napojili na státní správu – Administrativní registr ekonomických subjektů ARES, takže stačí jen zadat název subjektu a další informace se automaticky předvyplní. Totéž proběhne i u zákazníka, pokud je v ARES.

Jak dlouho aplikaci eet-zadarmo.cz nabízíte?

Napadlo mě to asi před třemi týdny a s vývojem jsme skončili včera odpoledne. Byl to třítýdenní sprint, kdy jsme skoro nespali. Spustili jsme ji včera, úspěšně otestovali a je zcela funkční, už jsme poslali několik desítek daňových dokladů.

Takže na veletrhu má úplně čerstvou premiéru.

Ano, ještě je to teplé. (smích) Původně jsme nevěděli, kde ji představíme, ale když jsme zjistili, že se koná Stavební veletrh, rozhodli jsme se dokončit vývoj do veletrhu. Ale musím říct, že většinu věcí jsme měli hotovou z předchozího vývoje, takže s tím už nebyla taková práce a zvládli jsme ji za tři týdny.

Garantujete, že aplikace bude i nadále zdarma?

Takto jsme ji připravili. Ale máme omezený rozpočet, resp. všechno financujeme sami, takže netuším, co nás do budoucna potká. Byl bych velmi rád, kdyby to pomáhalo lidem a zjednodušovalo administrativu. Z vlastní zkušenosti znám, jak je těžké držet krok s měnící se legislativou a přibývající administrativou. Věřím, že naše aplikace lidem razantně zjednoduší cestu k vystavovaní dokladů s EET.

Aplikace eet-zadarmo.cz vznikla jako „bokovka“ během vývoje ePŘEHLED.cz. O co jde a jak dlouho na tom pracujete?

Aplikace ePŘEHLED.cz má dlouhodobou misi pomáhat lidem v podnikání, aby měli jednoduchý ekonomický přehled a třeba věděli, jestli jejich konkrétní produkt vydělává nebo prodělává. Průběžně na ní pracujeme hodně dlouho, ale intenzivně poslední dva roky. Je již spuštěná a zcela funkční, máme tam pár desítek firemních uživatelů. Zatím ji také nabízíme zdarma, protože jsme start-up a v rámci vývoje musíme řadu věcí ladit, ale teď už je ve velmi dobré kondici a dostáváme se do fáze, kdy ePŘEHLED.cz začneme nabízet za poplatek za uživatele. Ale každý se tam bude moci zaregistrovat na tři měsíce zadarmo a vyzkoušet si, jestli mu vyhovuje.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše