Brno Autokino

Übersetzung nicht verfügbar.

Brno Autokino rozjíždí na výstavišti druhou sezónu. Nabídne aktuální filmy i osvědčenou klasiku

Šarlatán, Téměř dokonalá tajemství, Pomáda či Pulp Fiction. To je jen výběr z filmů, které lidé uvidí v autokině na brněnském výstavišti. Oblíbený projekt se do veletržního areálu vrátí v úterý 13. dubna.

Společnost Veletrhy Brno a firma Kletch chtějí obnovením autokina dopřát Brňanům možnost kulturního vyžití za dodržení přísných bezpečnostních opatření. Proto budou moct v autě sedět pouze dva lidé či jedna domácnost. V případě, že se ve vozidle budou nacházet dva lidé z různých domácností, musí mít při projekci nasazené respirátory nejméně třídy FFP2. Zároveň bude zakázané auto v době promítání opouštět.

Filmy na přání

Programová skladba brněnského autokina vsadí na aktuální české i zahraniční filmy a kultovní klasiku.

Mezi největší lákadla patří český film Šarlatán s Ivanem Trojanem v hlavní roli. Toto strhující životopisné drama inspirované skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška si získalo přízeň nejen diváků, ale také kritiků.

Fanoušky komedií zase potěší německý film Téměř dokonalá tajemství, který poodkrývá, co se stane, když se jeden večer parta přátel rozhodne číst všechny příchozí zprávy i volání nahlas. Hvězdně obsazený film sází na herce z trilogie Fajků, pane učiteli – Elyase M’Bareka, Karoline Herfurth a Jellu Haase.

Na své si přijdou i příznivci klasiky. Pulp Fiction: Historky z podsvětí je snímek, který musí vidět všichni fanoušci Quentina Tarantina. Tento film je dokonalým multižánrovým opusem, který přetéká popkulturními odkazy a skvěle funguje i jako napínavý snímek rozvržený do inovativní příběhové struktury.

V brněnském autokinu pak nesmí chybět ani Pomáda. Legendární romantický muzikál s Johnem Travoltou a Olivií Newton-John v hlavních rolích. Děj tohoto snímku je sice notoricky známý, stejně tak jako písně z něj. I přesto je stále oblíbený a program by bez něj nebyl kompletní.

O dalších filmech, které se budou promítat, mohou rozhodnout i diváci. A to hlasováním na webu. Lidé si navíc mohou vybrat, zda budou film poslouchat s českým dabingem nebo v originálním znění. Volbu provedou naladěním příslušné frekvence se zvukovou stopou.

Ohlédnutí za první sezónou

Pořadatelé věří, že se Brno Autokinu bude dařit stejně jako loni. V roce 2020 si v období od 28. dubna do 9. června našlo cestu na výstaviště téměř tři tisíce vozů. Z 37 filmových projekcí pak bylo 18 zcela vyprodaných.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše