ProDítě

Übersetzung nicht verfügbar.

Bulharská firma sází na merino vlnu, která dítě zahřeje, ale nepřehřeje

Dětské oblečení MerinoKinder je zárukou vysoké kvality a stoprocentně přírodních materiálů. Vyrábí ho bulharská firma Shushulka, která se poprvé představuje na veletrhu ProDítě a hledá obchodní české partnery.

Měkké a příjemné na omak, lehké, prodyšné, antialergenní a hřejivé. Takové je oblečení z merino vlny, které se svými vlastnostmi výborně hodí pro nejmenší děti. Merino vlna totiž funguje jako přírodní termostat a udržuje tělo ve stálé teplotě. „Maminky miminek často nevědí, jak dítě obléci s ohledem na počasí, ale s naším oblečením se nemusí bát, že bude navlečené až moc. Merino vlna dýchá a zároveň je tak hřejivá, že další vrstvy oblečení už nejsou potřeba,“ říká majitelka společnosti Shushulka Hristina Shopova, která funkčnost svých výrobků předvádí přímo na stánku na svém synovi.

Vedle oblečení ve velikostech od 50–56 po 92 její firma nabízí z merino vlny také dětské deky, spací vaky a pro větší děti prádlo, pyžama, šály a čepice. Dále používá i organickou bavlnu a vysoce účinné softshellové materiály pro zimní bundičky a kombinézy. Jak zdůrazňuje Hristina Shopová, rodinná firma Shushulka se už od založení před 10 lety zaměřila na přírodní materiály nejvyšší kvality, které jsou šetrné k pokožce. Vyrábí výhradně v Bulharsku a zakládá si na certifikaci i dodržování etických principů.

„Na veletrhu v Brně vystavujeme poprvé a přijeli jsme s dvojím cílem. Jednak bychom rádi našli obchodní partnery, což je dlouhodobý cíl, a současně chceme zjistit, jak čeští zákazníci zareagují na naše výrobky. Prodáváme hlavně v Bulharsku a on-line, proto nás zajímá, jak se naše zboží zalíbí zákazníkům v dalších zemích a v přímém kontaktu,“ říká Hristina Shopová, která věří, že zájem o dětské oblečení s vysokou kvalitou a funkčností dále poroste. „Něco málo už teď dodáváme do Velké Británie nebo do USA a chystáme se spustit prodej MerinoKinder přes Amazon,“ informovala.  

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše