Caravaning Brno

Übersetzung nicht verfügbar.

Caravaning Brno – inspirace pro cestování

Již 17. ročník Mezinárodního veletrhu karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno se uskutečnil na brněnském výstavišti od 7. do 10. listopadu 2019. Zcela zaplněny byly dva pavilony, ve kterých si návštěvníci prohlédli stovky obytných vozů, karavanů, příslušenství a doplňků pro kempování. Zájem návštěvníků vyvolaly také vestavby. „Vystavovatelé obsadili více jak 17 tisíc metrů čtverečních. Celkem se představilo 69 firem ze 7 zemí. Během čtyř dnů prošlo branami výstaviště více než 50 tisíc návštěvníků,“ upřesnila Lucie Vymazalová, ředitelka veletrhu Caravaning Brno.

I v roce 2019  byl prémiovým značkám věnován samostatný pavilon. V pavilonu F se tak představily firmy jako Blue Rent, Campingworld Neugebauer, Caravan Metropol, Centrum Moravia, J.M. Trade, Mercedes-Benz Vans Česká republika a TOPTRADE. Zastoupeny jsou značky Bürstner, Niesmann + Bischoff, Hymer, Carthago, Concorde, Frankia, Pilote, Le Voyageur a PhoeniX. Luxusní obytné vozy patřily mezi lákadla celého veletrhu, návštěvníci si navíc mohli prohlédnout i interiéry.

Další vystavovatelé se prezentovali v pavilonu P, tedy v největším pavilonu brněnského výstaviště. Své expozice představily firmy AutoBayer, Adria Karavany Sedlčany, Autocentrum DaP, Blue Rent, Car-Star, Caravan Centre Moravia, Caravan Centrum Pardubice, FIBICH CampingCars,  HvCARAVANS,  Karavany Humpolec, KaravanTravel.cz, Kov Velim, Mega-Mobil.cz,  Rinen či Turčan-Auto.

Ze značek jmenujme například CARADO, LMC, Pössl, Westfalia, BENIMAR, Dethleffs, Giotti Line, Itineo, Rapido, CI, Eura Mobil, RIMOR, Tanja Vans, Mobilvetta či VW California.. „Na veletrhu se prezentovaly téměř všechny významné firmy zabývající se dovozem a prodejem obytných aut, karavanů i příslušenství. Návštěvníci tedy získali kompletní přehled o tomto segmentu napříč celým trhem a veletrh se tak stal ideálním prostorem k nákupu,“ doplnila Vymazalová. Vystavovatelé přivezli na veletrh zákazníky oblíbené modelové řady, ale nechyběly ani novinky pro rok 2020. Caravaning Brno byl tak v mnoha případech prvním veletrhem, kde byly tyto nové modely představeny široké veřejnosti.

Doprovodný program veletrhu Caravaning Brno se zaměřil jednak na praktické záležitosti související s cestováním obytnými vozy, bezpečností, s jejich údržbou a používáním, jednak na cestovatelské zkušenosti a zážitky. Návštěvníci se seznámili například se zkušenostmi z cestami po Kanadě, východním Polsku nebo Irsku. V neděli byl před pavilonem P vystaven expediční kamion Tatra.

Od pátku se společně s veletrhem Caravaning Brno konal festival Life!, jehož hlavním posláním je motivace ke sportu a zdravému životnímu stylu. Festival byl letos obohacen o dvě nové sekce – BIKE Life! a DATART Life!, na výstavišti proběhly dva běžecké závody. V pátek proběhl motivační program pro žáky základních škol zaměřený na propagaci pohybu, aktivního trávení volného času a protidrogovou prevenci SPORT Life! pro mládež. Vrcholným bodem sobotního programu festivalu byl úspěšný pokus o překonání tanečního rekordu s Lucií Borhyovou a Ondřejem Sokolem, v pavilonu A1 tančilo stejnou choreografii 2223 tanečníků.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše