SILVA REGINA

Übersetzung nicht verfügbar.

Čeští závodníci ovládli závod Brněnská sekera

Na brněnském výstavišti se konala v rámci výstavy Silva Regina mezinárodní soutěž v hodu oboustrannou sekerou – Brněnská sekera 2018.

Soutěže se zúčastnili závodníci z Německa, Švýcarska, Slovenska a České republiky. V nedělní kvalifikaci soutěžilo 20 závodníků včetně jedné ženy, do pondělního finále se kvalifikovalo 12 nejlepších. Souběžně se konala i soutěž družstev, kdy do pondělního finále postoupila 4 nejlepší družstva. Soutěžící házeli vždy 36 soutěžních hodů a to na šesti terčích s přesně označenými pruhy, které vyjadřovaly bodový zisk 1-5 bodů po správném zaseknutí sekery. Pondělní finále bylo velmi zajímavé, soutěžící dosahovali vysokých bodových výsledků a do samého superfinále postoupilo 6 nejlepších, kteří se utkali o pódiová umístění.

Na třetím místě se umístil Oldřich Elis z České republiky, druhé místo obsadil Udo Hofmann z Německa a vítězem se stal Jiří Vorlíček z České republiky. Rozdíl mezi prvním a druhým v pořadí byl pouhé dva body. Podobně zajímavá byla i soutěž družstev, kdy třetí místo obsadil tým Sekera Bor u Tachova, druhé místo obsadil mezinárodní tým závodníků ze Švýcarska a Německa – Toblerone, a vítězem se stal moravský tým Brno Fans. Rozdíl mezi týmy na prvním a druhém místě byl pouze jeden bod.

Předání cen vítězům proběhlo v pavilonu „Z“ na podiu „Pod Lípou“, celý akt moderoval Stanislav Berkovec. Celou slavnostní kulisu předávání cen dotvořili trubači ze středních lesnických škol.

Velké poděkování patří partnerům akce:

Lesy ČR s.p., Husqvarna Česko s.r.o., Bernard – rodinný pivovar Humpolec, Brisk Tábor a.s., Veletrhy Brno, a.s., Banner – lesnické a myslivecké oblečení

Jak se háže sekerou

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše