Stavební veletrh Brno

Übersetzung nicht verfügbar.

„Čistý a zdravý trávník je ozdobou každé zahrady“

Jak založit a udržovat rekreační i sportovní trávník, poradí na Stavebním veletrhu firma MLD s.r.o. - Agro profi partner. Rodinná společnost z Trutnova vám nejen prozradí ty správné postupy, ale je schopná vám krásný trávník zprostředkovat od A do Z.

Rozvážný člověk se nejdřív poradí a pak se teprv do něčeho pustí. Tento citát římského dramatika a básníka Publilia Syra je mottem a návodem pro klienty společnosti MLD s.r.o. - Agro profi partner. Trutnovská firma se již léta zabývá vším kolem zakládání a údržby trávníků.

„Udržet ho v dobré formě není jednoduché a vyžaduje to minimálně základní znalosti z této oblasti a dostatek času. Je zbytečné dávat energii na rady takzvaných odborníků-experimentátorů. Jestliže vzhled trávníku i po věnovaném úsilí neodpovídá vašim představám, kontaktujte profesionální firmu, která se specializuje renovací a údržbou rekreačních, sportovních i průmyslových zelených ploch,“ shrnují Lenka a Michal Dufkovi.

Z jejich zkušeností jsou následné problémy s kvalitou trávníků nejčastěji způsobeny rychlou a neodbornou realizací předchozího zhotovitele. „Vše začíná položením nevhodné, převážně jílovité nebo kamenité půdy, coby základ vegetační vrstvy. Sesedáním půdy, absencí obrubníků, chybně zvoleným typem travní směsí a neodbornou údržbou včetně porušení základních zásad seče trávníku, zálivky, aplikací minerální výživy a ignorování, nebo chybnou léčbou infekčních onemocnění trávníku,“ popisují nejčastější nešvary Dufkovi.

Proto je nutné, aby pracovníci zahradnických realizačních firem po odevzdání díla řádně proškolili majitele nových trávníků, aby nedošlo k jeho následnému poškození, nebo znehodnocení, nebo po dohodě údržbu trávníků prováděli sami. Jen při odborné a důsledně prováděné údržbě si totiž trávník zachová svůj vzhled a druhové složení tak, jak ho klient očekává, a to i po dlouhou dobu.

Rodinná firma jde na trávníky zeširoka, od odborného poradenství přes vlastní zakládání, až po kompletní péči o trávník, včetně prodeje speciální techniky. Portfolio jejích činností je široké a na vše se můžete vyptat na Stavebním veletrhu v Brně.

 • Výuka profesionální údržby trávníků formou kurzů
 • Kultivace půdy se zaměřením na nasákavost vegetační vrstvy pro trávníky (www.travnik-realizace.cz)
 • Prodej a instalaci profesionálních obrubníků od tradičního výrobce z USA (www.gardendiamond.cz)
 • Založení nových trávníků pokládáním koberců a výsevem včetně prodeje speciálních travních směsí odolných na klimatické změny
 • Renovace stávajících trávníků
 • Zálivka trávníků ruční i automatická včetně prodeje komponentů
 • Sekání trávníků, správně načasované a provedené vertikutace (www.vertikutacetravniku.cz)
 • Hnojení trávníků granulovanými i tekutými hnojivy prostřednictvím celoročních plánů (www.travnikovahnojiva.cz)
 • Detekce výskytu a zamezení rozšiřování infekčních chorob trávníku, aplikace fungicidů včetně techniky, preventivní opatření (www.chorobytravniku.cz)
 • Odplevelení trávníků selektivními herbicidy včetně aplikační techniky (www.selektivniherbicidy.cz)
 • Likvidace plevelů a okrasných záhonech i na chodnících bez použití pesticidů Glyfosátů – totálních herbicidů
 • Prodej profesionální techniky pro údržbu trávníku včetně stroje na likvidaci hryzců, hrabošů i krtků způsobujících škody na trávníku a jeho okolí 100% účinnou přesto legální a humánní metodou. (www.mauki.cz)

Další informace najdete na www.travnik-realizace.cz.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše