GO a Regiontour

Übersetzung nicht verfügbar.

Do regionů míří více turistů. Nejvyšší nárůst zaznamenal Olomoucký kraj

Do českých hromadných ubytovacích zařízení (HUZ) přijelo ve třetím čtvrtletí letošního roku 4,5 milionu tuzemských a 3,3 milionu zahraničních hostů, což představuje meziroční zvýšení 2,6 %. Nejvíce zahraničních hostů přijelo z Německa, Polska a Slovenska. Celkem všech hostů přibylo ve třinácti krajích, naopak podíl návštěvníků, kteří zavítají do Prahy mírně poklesl.

Vyplývá to z dat o návštěvnosti HUZ za 3.Q 2019, kterou dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Ve třetím čtvrtletí rostly nejvíce příjezdy návštěvníků z Ukrajiny (+23 %), Polska (+15,5 %), Dánska (+14,3), Švédska (+12,6 %), Ruska (+8,7 %), Maďarska (+6,9 %) a USA (+6,5 %).

„Nárůstu počtu návštěvníků ze Spojených států nahrávají nová přímá letecká spojeni a celkově dobrá ekonomická situace v USA,“ komentuje data za třetí čtvrtletí Jan Herget, ředitel CzechTourism. „Rostl i počet návštěvníků z Ruska, kteří vnímají Česko jako přátelskou a bezpečnou zemi, kde se navíc domluví rusky. Návštěvnost podpořilo otevření nových přímých letů z ruských regionů do Prahy (např. Praha–Perm), zahájení přímých nízkonákladových letů z letiště Moskva Žukovskij a mírně posilující rubl,“ doplnil Herget.

Největší pokles podle ČSU naopak zaznamenala Jižní Korea (-14,5 %, 9. místo), Izrael (-8,6 %, 17. místo) a mírný pokles také Čína (-2,2 %, 5. místo).

„Korejský cestovní ruch zažívá letos asi největší propad. Korejci omezují výdaje, opouštějí tradiční balíčkové itineráře a tour operátory ve prospěch online cestovních agentur a rezervací napřímo,“ vysvětluje Jan Herget a doplňuje: „V návštěvnosti České republiky, Rakouska a Maďarska se navíc také částečně odrazily dopady tragédie s potopením turistické lodi v Budapešti.“

„Větší opatrnost se projevuje i ve spotřebitelském chování Číňanů, která vede k výběru levnějších destinací,“ říká Jan Herget ředitel CzechTourism.

Česká republika dlouhodobě těží z image konkurenceschopné a bezpečné destinace. Global Peace Index přisuzuje České republice 10. místo ze 163 zemí. Podle indexu Světového ekonomického fóra Travel & Tourism Competitiveness Index je Česko 18. nejbezpečnější destinací světa.

Zdroj: Czech Tourism

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše