BIOMASS

Übersetzung nicht verfügbar.

EnviTec Biogas Service nahlíží do budoucnosti bioplynových stanic

EnviTec Biogas Service, dceřiná firma německé společnosti Envitec Biogas , se na veletrhu BIOMASA představuje jako firma, která se zabývá zejména servisem bioplynových stanic a kogeneračních jednotek. Nahlíží však také do budoucnosti výstavby stanic na českém a slovenském trhu za použití nových technologií. I proto v Brně vystavuje membránovou kazetu, která se používá k čištění bioplynu na biomethan.

„Technologie membránového čištění, kdy dochází k čištění bioplynu na kvalitu zemního plynu z 96 až 99 %, je hodně úspěšná v zemích, jako je Anglie, Francie nebo Dánsko. Tam má naše mateřská společnost ve výstavbě několik projektů,“ říká Miroslav Kováčik, ředitel české společnosti EnviTec Biogas Service. V domácích podmínkách zatím firma vyčkává na změny v legislativě, potažmo na vyhlášení dotačních programů, které by výstavbu těchto projektů pomohly rozběhnout i u nás. Věří, že by k tomu mohlo dojít do dvou let.

„Boom, týkající se výstavby bioplynových stanic v České republice a na Slovensku, skončil v letech 2012 a 2013. Firmy, které aktivně stavěly bioplynové stanice, se nyní snaží poskytovat svým zákazníkům především kvalitní servis. Naší výhodou jsou komplexní služby od biologického servisu, technologie bioplynu až k motorům. Poskytujeme servis motorů kogeneračních jednotek od společnosti Jenbacher a před dvěma lety jsme se stali servisním zastoupením společnosti MAN Rollo. Také pracujeme na rozšíření služeb, týkající se motorů Schnell a MV Deutz.  Už dnes jsme schopni pokrýt dodávky náhradních dílů a v dohledné době budeme moci řešit i autorizovaný servis,“ dodává Miroslav Kováčik, který za velkou výhodu považuje vazbu na mateřskou společnost v Německu. „To nám umožňuje nejen dodávat náhradní díly rychle, ale také sdílet know-how týkající se servisu a školení lidí,“ dodává Miroslav Kováčik.

Na brněnském výstavišti představuje společnost také motor MAN E2676 včetně vybavení Motortech a pádlové míchadlo. „V Brně patříme k pravidelným vystavovatelům. Jednak se tu potkáváme s našimi stávajícími zákazníky a také chceme zaujmout nové návštěvníky, kteří se s námi setkají poprvé. Proto se snažíme pěkně odprezentovat novinky našich partnerů a všechno to, co děláme,“ říká Lubomír Hnilica, projektový manažer EnvioTec Biogas Service.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše