STYL

Übersetzung nicht verfügbar.

Fashion2days představí kolekce českých návrhářů

Nová dvoudenní módní událost míří na brněnské výstaviště. 22. a 23. srpna se v pavilonu P uskuteční projekt Fashion2days, kde se představí známí čeští návrháři.

Kromě aktuálních kolekcí designérů se na přehlídkovém mole objeví také modely od vystavovatelů obchodních dnů STYL a KABO. Specialitou bude i přehlídka prací studentů SŠDAM – školy designu a módy Prostějov. Přesný program přehlídek je rozepsaný v doprovodném programu.

Návštěvníci Fashion2days si budou moct prezentované kolekce na místě také zakoupit nebo objednat.

Členové Klubu návštěvníků STYL a KABO mají na Fashion2days vstup zdarma. Veřejnost si může lístek koupit na pokladně u pavilonu P za cenu 150 korun na osobu.

Na Fashion2days se představí:

Iveta Řádková

Brněnská návrhářka Iveta Řádková není na STYL a KABO žádným nováčkem. V roce 2003 vyhrála soutěž TOP STYL DESIGNER a na výstaviště se pravidelně vrací se svými autorskými kolekcemi.

V minulosti například vytvořila modely potištěné obrazy Karla Gotta. Loni pak spojila síly s ruskou firmou LEVEL-PRO, která vyrábí pokrývky hlavy. Společně s návrháři této značky vytvořila kompletní outfity na léto i zimu. Letos v únoru návštěvníky módních veletrhů ohromila kolekcí z netradičních látek, které mají díky novým technologiím originální vlastnosti. „Moc mě baví kombinovat nové věci s klasickými materiály, jako je bavlna, šifon, len nebo hedvábí,“ okomentovala v únoru svou tvorbu.


Alešbáry

Alešbáry je dvojice designérů i životních partnerů. Pod touto značkou úspěšně tvoří už řádku let. Jejich tvůrčí spektrum je nejen v dámské a pánské oděvní tvorbě, ale i v doplňcích. Pravidelně připravují např. limitované bižuterní kolekce. Jejich jedinečností je i výroba klobouků klasickými postupy. Obecně inklinují k technicky čistým materiálům v jejich původním stavu. Baví je jejich převtělování do fashion produktu, kterým se možná nikdy neměly stát. Opakujícím se a čitelným rukopisem jsou i vertikální střihová řešení. To je zcela charakteristické pro tvorbu alešbáry už od prvotních kolekcí, sahajících až k jejich prvním úspěchům a oceněním v oděvním designu.

Kolekce #mysoul #mymind je nová, nadčasová a laděná do různých odstínů šedi. Je černá, bílá a lehce doplněna “jinou” levandulovou. Tak, jak si představují naše duše. Modely #mysoul #mymind jsou vytvořeny z přírodních materiálů, jako je merino, čistá bavlna, hedvábná organza a viskóza v mnoha variacích. Navazující kolekce #myblood je volně připojena k duši i mysli. Tvoří ji především akcenty červeného hedvábí.


Luděk Kellner

Luděk Kellner je úspěšný designer zabývající se především zakázkovou tvorbou, který v nepravidelných intervalech přichází s autorskými limitovanými kolekcemi. Motivací k nim je mu setkání se zajímavými osobnostmi a inspirujícími tvary či materiály. Nectí zdánlivé a pomíjející trendy, ale zaměřuje se na stálý, věčně trvající vztah k designu, oděvu a kvalitnímu provedení.

Na Fashion2days představí kolekci LINE. Tu charakterizuje jako silný vliv temných myšlenek se světlým výhledem do budoucnosti končící růžovými sny.


Pavel Jevula

Pavel Jevula je brněnský návrhář, kterému také nejsou STYL a KABO cizí. V minulosti na nich získal ocenění TOP STYL DESIGNER. Kromě toho byl nominovaný na cenu Czech grand design. Spolupracoval se značkami Blažek, Jablonex, Rialto a Dominique mode. Jako módní poradce se podílel na pořadech v České televizi a na stanici Z1.

Kolekce, kterou představí na Fashion2days, reflektuje období koronavirové pandemie. „Modely vycházejí z aktivit nestandardní části mého života,“ popsal návrhář. Kolekce zahrnuje topy na jógu, běžecké legíny, župany pro sledování seriálů z gauče či bombery. Vše z bavlněných a lněných látek, které zbyly po výrobě roušek. Jevula vytvořil i modely z ubrusů s cibulákovým potiskem, které doplnil plavkovinou a tylem.


Petr Kalouda

Petr Kalouda je v médiích známý převážně jako módní návrhář, ale jeho tvorba je daleko širší, věnuje se totiž i dalším odvětvím, která úzce souvisí s módou – designu a stylingu. V letech 1989–1993 studoval na SPŠT v Brně, obor modelářství a návrhářství oděvů, potom v letech 1993–1996 TUL v Liberci. Své kolekce prezentuje v rámci prestižních módních přehlídek jako jsou např. Prague Fashion Week nebo STYL a KABO v Brně a často svými přehlídkami zahajuje výjimečné události. Působí jako pedagog na Střední škole umění a designu, stylu a módy a vyšší odborné škole v Brně.


Luděk Hanák

Fashion designer Luděk Hanák se věnuje navrhování a tvorbě modelů od roku 1990, kdy začal tvořit pro nově otevřený Boutique Styl v Mohelnici. Od roku 1995 zde pravidelně dvakrát ročně pořádá své autorské módní přehlídky TOP STYL, na kterých představil 50 přehlídkových kolekcí. Hosty na těchto prestižních akcích bývají přední čeští módní návrháři, vítězky a finalisty soutěží MISS. Jeho modely oblékají finalistky a vítězky různých soutěží MISS. A to na soutěže jak doma, tak i v zahraničí.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše