GO a Regiontour

Übersetzung nicht verfügbar.

Festival 5 kontinentů, kuchařské show i odborníci ze zahraniční. Veletrhy Go a Regiontour lákají na novinky pro rok 2020

Přípravy na další ročník veletrhů cestovního ruchu Go a Regiontour jsou v plném proudu. Na brněnském výstavišti jim bude patřit termín 16.–19. ledna 2020, organizátoři ale už teď slibují nejen atraktivní odborný program, ale i zábavu pro širokou veřejnost. Novinkou je například Festival 5 kontinentů nebo bohatý FoodFestival probíhající po celou dobu veletrhů.

Mezinárodní veletrh Go a Regiontour je místem pro setkávání profesionálů v cestovním ruchu, předávání zkušeností a čerpání nové inspirace. Během čtyř dnů se zde potkají zástupci regionů České republiky, tuzemské i zahraniční cestovní kanceláře a agentury, dopravci i další odborníci. Například v loňském roce se veletrhů zúčastnilo téměř 700 vystavujících firem. „Počet zúčastněných regionů ČR i okolních zemí chceme letošní rok ještě navýšit tak, abychom návštěvníkům představili oblast cestování ze všech možných úhlů. Nezapomínáme ale ani na kvalitní odborný program pro vystavovatele, který ozvláštní také zajímaví zahraniční hosté,“ říká ředitel veletrhů Go a Regiontour Miloň Mlčák. Odborníci se mohou zúčastnit například diskuzního fóra, konference oborových sdružení, ale i nejrůznějších workshopů. Vyhlášena bude také Velká cena cestovního ruchu.

Zážitky na prvním místě

Cestování je především o zážitcích. Také pořadatelé veletrhů Go a Regiontour na ně proto návštěvníky lákají. Zájemci z odborné i široké veřejnosti tak budou mít možnost jednotlivé oblasti cestovního ruchu poznat nejen teoreticky. „Akce věnovaná cestování by podle nás neměla být pouze o rozdávání letáků. Na programu jsme si tak dali opravdu záležet. Pokud někoho zajímá dovolená na vodě, může si lodě, čluny a skútry naživo prohlédnout, zajít si na zajímavou přednášku, film nebo si pádlování na vlastní kůži vyzkoušet,“ přibližuje Mlčák. Připraven je podle něj bohatý program například pro příznivce cykloturistiky, cestování karavanem nebo milovníky vína. Fandové moderních technologií zase ocení část věnovanou virtuální realitě, internetovým vyhledávačům nebo diskuzi s oblíbenými blogery. Chybět nebudou ani soutěže o hodnotné ceny či kulturní vystoupení.

Festival 5 kontinentů přiblíží chutě i kulturu vzdálených zemí

Největší novinkou dalšího ročníku Go a Regiontour je Festival 5 kontinentů. Ten nabídne interaktivní formu prezentace jednotlivých destinací. Cestovatelé se mohou těšit na filmy, výstavy fotografií a exponátů, ale i poradenské centrum, kde se dozví praktické informace o konkrétních lokalitách. Kulturu jednotlivých kontinentů mohou návštěvníci poznat díky uměleckým vystoupením i ochutnávkám lokální gastronomie. „Jídlo a ochutnávání specialit jednotlivých regionů hraje prim také během FoodFestivalu, který bude nově probíhat po celou dobu veletrhů v pavilonu F. Na své si zde tak přijdou fandové českých krajových specialit i zahraniční kuchyně,“ dodává ředitel veletrhů Miloň Mlčák. Některé pokrmy pak na živo připraví známí kuchaři v rámci kuchařských show.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše