Life!

Übersetzung nicht verfügbar.

Festival Life! 2018 ukázal zábavnou cestu ke zdravému životnímu stylu

Tradičně druhý listopadový víkend (9.–11. 11. 2018) proběhl na výstavišti festival Life!

Jeho nová koncepce odstartovala v loňském roce a letošní ročník potvrdil její správnost. Navíc sjednocení všech částí festivalu pod jednu značku podtrhlo směrování akce, které reaguje na celospolečenskou poptávku po motivaci k pohybu a zdravému životnímu stylu – zejména u mládeže, ale nejen u ní. Festival Life! se konal souběžně s veletrhem CARAVANING BRNO. Od čtvrtka do neděle prošlo branami výstaviště celkem 51 000 návštěvníků. Festival Life! zahrnuje sportovní veletrh SPORT Life!, taneční DANCE Life!, herní IN-JOY Life!, setkání youtuberů s fanoušky YOU2BER Life! a na ženy zaměřený STYLE Life!

Sport na výstavišti dominoval

Největší část brněnského výstaviště obsadily expozice vystavovatelů související se sportem a sportoviště, na kterých probíhaly ukázky sportů nebo kde si návštěvníci mohli jednotlivé sporty vyzkoušet. V hale V byly umístěny především prodejní expozice, v halách A1, A2, G1, G2 a na okolních volných plochách našli návštěvníci ponejvíce sportoviště. Letošní ročník vrátil na výstaviště běhy. Běžci letos zařadili do svých kalendářů SPORT Life! Run powered by GoGEN, šifrovací závod TMOU, Run Smile a Predator Run.

Velký vzestup zaznamenala páteční akce SPORT Life! pro mládež, na kterou vyrazilo přes dva tisíce žáků druhého stupně základních škol z Brna a okolí. Hlavním cílem pátečního setkání byla motivace ke sportu a zdravému životu bez drog, alkoholu a jiných návykových látek. Děti vyrazily do sportovních hal včetně již populární Familly Hall, kde se prezentovalo město Brno i JMK. Motivovat mládež přišli Jakub Kornfeil, Antonín Panenka, Tomáš Werner, Pavel Horváth, Kateřina Baďurová, Kristýna Kolocová a Hanka Kynychová, s protidrogovou přednáškou vystoupil Dominik Nekolný.

Taneční workshopy a show

DANCE Life! je možností naučit se nové taneční dovednosti od hvězd ve svém oboru a zhlédnout taneční vystoupení. Zejména v sobotu a v neděli probíhalo celkem přes 60 tanečních workshopů pod vedením tuzemských a zahraničních lektorů, dále mezinárodní taneční soutěže a představení. Jedinečnou události byl konkurz londýnské The Royal Ballet School.

Taneční rekord jsme opět překonali

V sobotu odpoledne vypukla v pavilonu A1 Mega Show, jejíž součástí byl pokus o překonání tanečního rekordu v počtu osob tančících stejnou choreografii. Přestože loni jsme překročili dva tisíce tanečníků a tento počet se zdál nepřekonatelný, povedlo se. Ondřej Sokol, Andrea Verešová, Roman Šebrle, Fatty Pilow a mimořádně zdařilý scénář jak motivačního videa, tak show na výstavišti, vytvořili směs, která vybuchla v sobotu po patnácté hodině a přilákala 2 135 tanečníků, kteří společně posunuli tuto akci do ještě většího nepřekonatelna.

Gaming je také sportem

Pavilon B obsadili účastníci Mistrovství ČR v počítačových hrách a Mistrovství ČR v mobilních hrách. Ti už se napevno etablovali mezi sportovci, současně však zaznělo, že spojení s festivalem Life! je vhodné; PC hráči totiž potřebují kompenzovat sezení pohybovou aktivitou. Vzestup elektronické zábavy je faktem, který je nezměnitelný, proto je třeba s touto činností vždy spojit pohybové aktivity a pobyt venku, k čemuž měla právě kombinace s festivalem Life! motivovat.

Setkání s youtubery podle přání fanoušků

You2ber Life! dospěl po krátkém vývoji do podoby, která fanouškům vyhovuje. Sobotní akce byla rozdělena do tří částí – dvou společných a jedné skupinové, v níž se fanoušci v užší skupince mohli setkat s vybraným youtuberem a měli tak více času na sebe navzájem. V tomto aranžmá je také prostor k vysloveně osobní komunikaci a samozřejmě společné fotce. You2ber Life! si tak získal svou unikátní pozici mezi youtuberskými akcemi. Letošního setkání se zúčastnili Fatty Pillow, House, Pedro, Jmenuju se Martin, Luboš je celkem fajn, Pumps, Anna Sulc, Stejk a Get The Louk.

Zdraví a krása jdou ruku v ruce

Doprovodný program i expozice vystavovatelů STYLE Life! 2018 se zaměřily na zdravý životní styl a beauty. Do celkového konceptu festivalu Life! zapadá tato akce především nabídkou zdravého stravování a prezentací programů, které pomáhají formovat postavu a zdravě hubnout. Řeč byla také o módních trendech, líčení, účesech a duševní hygieně.

Caravaning Brno ve znamení nových modelových řad

Již 16. ročník Mezinárodního veletrhu karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno obsadil dva pavilony brněnského výstaviště. Na 18 600 metrech čtverečních se představilo celkem 66 vystavovatelů ze 6 zemí. Pavilon F byl zaplněn prémiovými značkami, návštěvníci se tak měli možnost podívat na největší a nejluxusnější obytné vozy na trhu. Desítky vystavovatelů se představily i v pavilonu P, kde kromě obytných automobilů a karavanů byly prezentovány také doplňky, příslušenství a elektrokola. Zájem vyvolaly automobilové vestavby. „Vystavovatelé se zaměřili na novinky a nové modelové řady pro sezónu 2019. Caravaning Brno byl tak první výstavou, kde byly tyto řady představeny,“ doplnil Jan Kuběna, ředitel veletrhu. Úspěšný byl také bazar karavanů, ve kterém si návštěvníci mohli vybírat z rekordního počtu modelů. Nechyběl doprovodný program v podobě cestovatelských přednášek od Jakuba Moravce a Jiřího Kolbaby, technických přednášek, testovacích jízd i simulátorů nárazu a otočení vozidla.


Řekli o festivalu Life!

Ondra Sokol, herec a moderátor – ambasador projektu
Bylo to tentokrát velice napínavé. Jsem šťastný, že jsme znovu překonali taneční rekord. Jsem šťastný, že jeviště přežilo tanec Fattyho Pillowa. Chvíli jsem byl nešťastný, že jsem se sebou seknul a nedokázal se zvednout, ale výhled pod sukni Andrey Verešové mi to plně vynahradil.

Andrea Verešová, modelka - patronka festivalu
Bylo to napínavé a byli jsme maličko nervózní, protože jsme chtěli překonat rekord, což se nakonec povedlo. Důležité je, že jsme si to nesmírně užili, že jsme šprýmovali a dokázali jsme si ze sebe udělat srandu. Překonali jsme sami sebe v battlech i v tanci. Byla skvělá atmosféra a výborné publikum.

FATTY PILLOW - youtuber
Stejně jako Ondřej Sokol jsem už několikátým rokem ambasadorem festivalu Life! a tanečního rekordu, ale letos jsem měl asi nejtěžší úlohu. Překonal jsem při tanci a battlu totiž své fyzické hranice. Také oceňuji bytelně postavené brněnské podium, které vydrželo mé hbité pohyby, užil jsem si to na max.

Tomáš Meltzer – GoGen
Jsme hrdým partnerem akce, která má výbornou úroveň a těší se stále se zvyšujícímu zájmu veřejnosti. Lidé mají zájem o naše produkty a doprovodný program. Pro naši značku je to skvělá příležitost, jak ji dostat ještě více do povědomí lidí. Dává to pro nás smysl.

Antuaneta Boymushakyan - Meatfly
Byli jsme zde velice spokojení a navíc jsme měli moc hezké tržby. Zároveň jsme velice rádi, že se k nám zákazníci rádi opakovaně vracejí. Jako vystavovatelé zde nakupujeme i mezi sebou. Panuje tu velice uvolněná a přátelská atmosféra.

Martin Grund - vedoucí prodejny Hudy Sport Most
Máme dobrý pocit, spokojenost, zájem o naše produkty byl přiměřený množství lidí a to kompletně o celý sortiment - zimní bundy, kalhoty lyžařské, trička, košile. Skvěle nám také funguje koncept společné prezentace Hudy a.s., lezecké stěny v Brně a naší prodejny. Myslím si, že čím více je v pavilonu sportovních aktivit, tím více to přitáhne návštěvníků. Nejvíce jich bylo v sobotu.

Jan Breburda - manažer nákupu a vedoucí brněnské prodejny SANASPORT
Jsme tu pošesté, takže mohu srovnávat a letošní ročník je zase trošku jiný. Spokojeni jsme, zájem o zboží je, zvolili jsme trošku jinou taktiku, že jsme sem nešli s žádným výprodejem ani outletem, ale s prémiovým zbožím s maximální slevou dvacet procent. Tržby jsou výborné a lidi to kvitují. Máme tu také přidanou hodnotu – diagnostiku došlapu, 3D scan nohy a také běžecký pás, kde za každých uběhnutých 100 m dáváme 5 kč na charitu.

David Svatoš - KILPI
Veletrh vnímáme úspěšně stejně jako vloni. Nejvíce se prodávaly zimní lyžařské bundy a hodně velký úspěch měl náš schodový simulátor pro návštěvníky, kde bylo neustále plno. Zatímco neděle je více o rodinách s dětmi a o zábavě, v sobotu k nám přišli hlavně nakupovat sportovní oblečení.

Martin Muller - projektový manažer STAREZ (Familly Hall G2)
Letošní ročník se obzvláště vydařil. Myslím si, že přišlo mnohem více návštěvníků a ohlasy, které máme, jsou velmi kladné. Takže to hodnotím velmi pozitivně. Nejvíce zájem byl o novinku - obrovský nafukovací prolézací booth camp a dále o basketbal nebo badminton.

Pavel Jakubec - jednatel PJ Art Production, pořadatel fotbalového turnaje A2
V pátek byly základní školy, včera hrály osmileté děti a v neděli devítiletí chlapci a ohlasy jsou jenom pozitivní. Je to pro ně fantastický turnaj, který je pojatý jako show, takže se kluci ohromně baví. Návštěvnost stoupá, ale protože jsme sporťáci, trochu nelibě neseme přesun zájmu k esportům a pasivním sledováním a snažíme se sport zatraktivnit. Navíc jsme tento formát zápasu 3 na 3 předvedli v Brně jako novinku v ČR a měli jsme tak ideální příležitost otestovat si zájem.

Jan Zdrubecký - Beat Up Calisthenics, pořadatel extreme zony A2
Letošní ročník je úžasný, má své kouzlo a atmosféru. Byli jsme jedna z nejnavštěvovaněších hal Life! 2018 a já jsem za to moc vděčný. Největší zájem bývá o akrobacii ve freestylu, ale byl jsem velmi překvapen, že sety – kliky, shyby na maximání počet – měly stejný zájem, stejné publikum a ovace, pořád tu bylo plno a nedalo se projít.

Pavla Loučková – vedoucí Magic Free Group
Letošní rekord byl zase něčím výjimečný. Energie a nasazení všech zúčastněných byla úžasná a jsme rádi, že jsme mohli byt zase u toho. Originální taneční kreace a nasazení všech osobnosti nás nejen pobavily, ale také ohromily. Je úžasné s jakou energii a nasazením do toho letos šly a rekord s námi zase překonaly. Těšíme se na příští ročník.

Pavel Procházka, Umělé kluziště, Společnost CONSULTEST s.r.o., zástupce divize kluzišť
Na festivalu Life! jsme poprvé a přišli jsme návštěvníkům ukázat kluziště z umělého ledu. Nadšení byli dospělí i děti. Prezentaci na festivalu vnímáme jako velmi dobrou, i když s výstavnictvím nemáme mnoho zkušeností. Myslím, že se nám na festivalu podařilo představit to nejlepší, co momentálně je u nás na trhu. Účast na LIFE! měla smysl, vznikla řada zajímavých materiálů, která po svém zpracování jistě vše znásobí!

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše