International Engineering Fair

Übersetzung nicht verfügbar.

Jak se jezdívalo do práce a na výlety

Dnes nastoupíte bezbariérovým vchodem, mnohdy si lístek koupíte přímo ve voze přes terminál kreditní kartou nebo chytrý telefon. Nijak zvlášť to s vámi při jízdě necloumá a ještě si v klidu počtete novinky na zabudovaných informačních obrazovkách.

Vyprávění dětem či vnoučatům, že dřív byl ve voze průvodčí nebo nebylo radno jezdit vzadu, protože byste si na výmolech jazyk překousli, jak to skákalo, je pro mladší ročníky úsměvné. Jak se měnily vozy MHD i meziměstské dopravy, poznají všichni ve venkovní instalaci výstavy 100ries. U pavilonu A zabrzdily stařičké tramvaje T2 a o něco modernější T3 a kloubová K2. Je tu unikátní horský autobus 500 HB nebo „ertéóčko“ dokonce s vlekem, který je dnes na českých silnicích naprosto zakázaný. Skupiny technických nadšenců se zastavují i u trolejbusu 14Tr.

Vystavené vozy přijely z depozitářů Dopravního podniku města Brna a Technického muzea v Brně, kde si je z velké části sami opravili a opatrují je jako oko v hlavě.

Přijďte poznat či si připomenout, jak se dřív jezdívalo do práce i na výlety.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše