STYL

Übersetzung nicht verfügbar.

Jak vypadá oděv recyklovaný z párků? Je lehoučký a nevoní, jak jsme zvyklí!

Zní to možná jako bláznivý nápad, ale Barbora Mrázková dokázala, že představivost nemá hranic! Studentka Střední školy designu a módy v Prostějově se originálně ujala tématu Recyklace a v rámci klauzurní práce vytvořila oděv, který je ze sta procent vyroben z potravinářských střev pro výrobu párků. Její dílo je v těchto dnech zajímavostí malé expozice, kterou v relaxační zóně připravila zmíněná prostějovská škola.

Na místě jsou k vidění i další kreativní nápady. Například Ivana Gurášová zrecyklovala plisovaný papír jakožto odpad z plisování a vyrobila nový oděv, kdy znovu použila také plata od vajíček. Další ze studentek Soňa Bartůšková si pro svou klauzurní práci na téma Přírodniny zvolila pedig – přírodní materiál, který se využívá k pletení košíků a který tentokrát studentce posloužil k výrobě netradičního pleteného oděvu.

S látkou, potištěnou číslicemi, si pak při tvorbě oděvů pohrály studentky Izabela Krpcová, Gabriela Lhotská a Karolína Štěrbová, jejichž modely ozdobila šperky a doplňky z porcelánu Dagmar Rýdlová. I ona se inspirovala přírodou, například korály, anebo formičkami na cukroví. Pokud budete procházet pavilonem P, můžete se na nápadité studentské práce podívat zblízka.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše