Stavební veletrh Brno

Übersetzung nicht verfügbar.

Každý šestý nový dům je dřevostavba a zájem stále roste

Rychlost výstavby, příznivý poměr kvality a ceny i nízké náklady na vytápění. Není divu, že rodinné domy ze dřeva jsou stále žádanější, ale důležité je zvolit správného dodavatele. Proto je dobré nechat si s výběrem poradit od odborníků z Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD). Co všechno veletržní poradna nabídne i na co si dát největší pozor, v rozhovoru říká ředitelka ADMD Lenka Trandová.

Zájem o dřevostavby na českém trhu stoupá. Očekáváte, že jejich boom bude dále pokračovat?

Poptávka po dřevostavbách opravdu stále roste. Statistiky za rok 2019 budeme mít k dispozici přibližně v květnu, ale už v roce 2018 byl přibližně každý šestý nově postavený rodinný dům dřevostavba. Naše členské firmy jsou aktuálně vyprodané na několik měsíců dopředu. Minimálně v letech 2020 a 2021 tedy očekáváme, že trh s dřevostavbami bude pokračovat ve vzrůstající tendenci.  

ADMD na Stavebním veletrhu Brno vystavuje pravidelně. Na co svou letošní prezentaci zaměříte?

Cílem ADMD je seznámit širokou veřejnost s možnostmi výstavby dřevostaveb a co nejvíce usnadnit výběr dodavatele kvalitní dřevostavby. Pomáháme lidem zorientovat se v rámci trhu dřevostaveb a doporučujeme spolehlivé dodavatele. Hlavním tématem naší účasti na veletrhu jsou tedy dřevostavby, jejich výstavba a kvalita na našem trhu. V rámci stánku ADMD si mohou návštěvníci prohlédnout různé druhy konstrukcí dřevostaveb. Díky tomu pak návštěvníci lépe pochopí fungování celé konstrukce a bude pro ně snazší rozhodnout se pro konkrétního dodavatele. Součástí stánku ADMD je poradenské centrum dřevostaveb, kde návštěvníci získají cenné nezávislé rady ohledně přípravy i průběhu výstavby domu. 

Jaký letos připravujete doprovodný program?

V rámci doprovodného programu chystáme dvě přednášky, obě zaměřené na koncového zákazníka. Jedna z nich je na téma "Jak si vybrat dodavatele dřevostavby". Zde se mohou návštěvníci dozvědět, jaké jsou vlastnosti dřevostaveb a jaké jsou důležitá kritéria při výběru dodavatele domu. Ve druhé přednášce s názvem "Komentované příklady dřevostaveb" několik firem představí již realizované dřevostavby. Návštěvníci tak mohou načerpat zkušenosti z průběhu výstavby domu a dozvědět se, na co si při cestě k jejich vysněnému bydlení dávat pozor. Tyto přednášky budeme mít pro návštěvníky v pátek i sobotu vždy od 13:00 do 14:30 v místě doprovodného programu pavilonu V. 

Zmínila jste klíčová kritéria při výběru dodavatele dřevostavby. Která to jsou?

Pro každého investora to může být něco jiného. Obecně se ale nejčastěji objevuje rychlost výstavby, moderní způsob bydlení, nízké náklady na vytápění a ekologický materiál pro výstavbu domu.

Co je ta vůbec nejdůležitější informace, kterou byste i prostřednictvím veletržního poradenského centra ráda rozšířila mezi veřejnost?

Nejdůležitější informace je, že – s nadsázkou řečeno – není dřevostavba jako dřevostavba. Při výstavbě dřevostaveb hraje kvalita provedení stavby velkou roli a rozhoduje o celkové spokojenosti uživatelů. V ADMD máme všechny firmy prověřené jak certifikací Dokument národní kvality, tak jejich dlouholetou praxí v oboru.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše