Stavební veletrh Brno

Übersetzung nicht verfügbar.

Mladí řemeslníci ukazují své zlaté ruce, bojují o stupně nejvyšší

Studentské soutěže na Stavebním veletrhu v Brně odstartovaly ve středu dopoledne. Čalouníci, klempíři, pokrývači, kominíci, tesaři, instalatéři i dekoratéři mají na ukázku toho nejlepšího, co dovedou, dva dny. Výsledky porota oficiálně vyhlásí v pátek v 10 hodin dopoledne.

Řemeslníků je nedostatek. Sehnat toho kvalitního, samostatného a spolehlivého se navíc často jeví jako nesplnitelný úkol. I s tím by ale studentské soutěže mohly pomoci. Kromě motivace stávajících učňů, mohou být také dobrým příkladem pro potencionálním zájemce o studium. Dokazují totiž, že studovat řemeslo má smysl a dobrou vyhlídku do budoucna. „Stavebnictví potřebuje novou svěží generaci a my jsme hrdí, že se zde prezentují mladí studenti, kteří udržují v kurzu nejen techniku ale i řemeslnou dovednost,“ vyzdvihl přínos soutěží předseda odborového svazu Stavba Pavel Zítko.

„Zde přítomní studenti jsou ti nejlepší, které Česká republika momentálně má. Přál bych si, aby o dosažení nejlepších výsledků bojovali s nasazením a čestně,“ motivoval účastníky při slavnostním zahájení ředitel bosonožské střední školy stavebních řemesel Josef Hypr. Jedním dechem také dodal, že soutěž není důležitá jen pro studenty, ale také pro pedagogy, kteří si zde mohou vyměnit své zkušenosti a své učně tak ještě lépe připravit na jejich budoucí řemeslo. Střední škola stavebních řemesel v Bosonohách je hlavním organizátorem Mistrovství České republiky s mezinárodní účastí v soutěži odborných dovedností oborů vzdělání klempíř, pokrývač, tesař, kominík a čalouník.                                                                                       

Samostatnou soutěž mají studenti oboru truhlář v pavilonu F. Na svůj boj mají pouze jeden den. Vítěze, který se zároveň stane laureátem prestižního ocenění České ručičky, porota vyhlásí ve středu v 16 hodin. Dalších pět laureátů Českých ručiček z oborů klempíř, pokrývač, tesař, kominík a instalatér pak porota vybere v pátek v pavilonu A2.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše