Übersetzung nicht verfügbar.

Komplex potravinářských veletrhů SALIMA se v roce 2021 neuskuteční

S ohledem na aktuální vývoj epidemické situace a průběhu očkování se rozhodlo vedení společnosti Veletrhy Brno zrušit letošní ročník komplexu potravinářských veletrhů SALIMA, veletrhů potravinářských strojů SALIMATECH, výstavy zařízení pro gastronomii a hotely G+H, výstavu pekárenství MBK, veletrhu VINEX a veletrhu obalů a tisku EmbaxPrint, které byly plánovány na 28.–30. června 2021.

„Přípravy tradičních veletrhů oboru potravinářství, zařízení pro hotely a restaurace jsme vzhledem ke stále nejisté situaci nuceni ukončit. Důvodem je eliminace rizika zmařených investic do přípravy na straně vystavovatelů a nás jako organizátora. Do úvahy jsme vzali i nepříznivou ekonomickou situaci hotelů a restaurací jako cílové skupiny, která byla silně postižena dlouhodobým uzavřením provozoven,“ uvedl k důvodům generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš.

„Veletrh SALIMA patří k tradičním podnikům. Vzhledem k tomu, že se v tomto roce nemůže uskutečnit, potravináři přijdou například o možnost osobního setkání a navázání nových obchodních kontaktů. To je pro potravinářství samozřejmě nepříznivé, v současné době ale musíme počítat s omezeními kvůli nákaze covid-19 a respektovat vládní opatření,“ řekl Jindřich Fialka, náměstek Sekce zemědělství a potravinářství Ministerstva zemědělství.

„Společně s partnery zvažujeme prezentaci vybraných potravinářských oborů v rámci veletrhu pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH, který se bude nově konat 5.–8. září 2021 společně s Národní výstavou hospodářských zvířat. Vystavovatelům Salimy dáváme možnost prezentace strojů a technologií pro mlékárenství a pro masný průmysl“, doplňuje Lucie Vymazalová, ředitelka veletrhu ANIMAL TECH.

Nový termín potravinářských veletrhů a veletrhu EmbaxPrint v roce 2022 bude stanoven na základě diskuze s profesními svazy a průzkumu mezi vystavovateli.

Profesní svazy, partneři i vystavovatelé považují komplex veletrhů SALIMA/SALIMA Technology/MBK/G+H/VINEX/EmbaxPrint za důležitou prezentační platformu a podporují jeho konání.

„Odborný komplex veletrhů EmbaxPrint a SALIMA má svoji dlouholetou tradici a nelze jej nahradit jakoukoliv jinou formou. Náš projekt Packaging Live je živou prezentací technologií, a proto se těšíme, že se brzy setkáme opět všichni osobně,“ dodala Michaela Zachová, organizátorka projektu Packaging Live ze společnosti Equicom, s.r.o.

Aktuální informace najdete na www.salima.cz a www.embaxprint.cz.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše