GO a Regiontour

Übersetzung nicht verfügbar.

Kouzelný kout jménem Tanzanie. Proč do africké země jet? Důvodů jsou stovky

Národní park Serengeti, Kilimandžáro a rokle Olduvai, kde byly nalezeny kosterní pozůstatky jednoho z nejstarších předchůdců člověka. Ale nejen pradávnou historii a přírodní divadlo v podobě ohromného množství divoké zvěře nabízí Tanzanie. Africká země se zúčastní veletrhu GO 2020 a návštěvníci ji mohou poznat mnohem blíže než díky oblíbeným přírodopisným dokumentům v televizi. V roce 2018 přijelo do Tanzanie celkem 1 505 702 turistů, z toho 8 506 bylo z České republiky. Co rozlehlá africká země nabízí, popisují představitelé tanzánské centrály cestovního ruchu. Rozhovor vznikal po cestách elektronických, konkrétně Brno - Dodoma.

V čem je největší kouzlo Tanzanie?

Pohostinnost občanů Tanzanie vůči sobě navzájem i vůči návštěvníkům země činí Tanzanii známou jako zemi vřelých a přátelských lidí.

Je to velká země. Jaké jsou nejčastější cíle turistů?

Severní okruh, který je jednou z nejnavštěvovanějších oblastí v Tanzanii.  Serengeti National Park, jako svědek velké migrace. Ngorongoro Crater, kde můžete shlédnout roklinu Olduvai a největší kalderu na světě. Nemluvě o kulturní biologické rozmanitosti, kterou země nabízí na většině míst a při různých aktivitách. Nejvyšší volně stojící hora v Africe Mount Kilimanjaro je také jedním z cílů, které navštěvuje mnoho dobrodružných turistů pro trekking a horolezectví. Jižní okruh je hlavně rozsáhlou rezervací zvěře, která je největší rezervací v Africe a vyznačuje se také největším národním parkem v Tanzanii, kterým je Ruaha National Park. Pláže na ostrově Zanzibar jako největší destinace pro plážovou turistiku a také region Tanga a všechny jeho čisté pláže pro prázdninové cestovatele.

Co návštěvníkům veletrhu GO představíte?

Dostanou se jim kompletní informace o cestování po Tanzanii a chybět nebudou ani zážitky. Je co nabízet. Tanzanie je jednou z nejkrásnějších zemí na světě, obývanou přátelskými a srdečnými lidmi. Předestírá zkušenému cestovateli nezapomenutelnou krásu přírody, volně žijících živočichů a pláží - daleko od davů, vracíte se zpět k podstatě života. Duch Afriky, prostý a inspirativní. To prokazuje jedinečnost Tanzanie jako rozsáhlé destinace s 22 národními parky, s ohledem na to, že čtvrtina země byla vyčleněna pro účely ochrany přírody. Návštěvníci budou mít jistotu, že se jim dostane zážitků z divočiny, a dostanou se od svého životního stylu až po celistvou představu životního cyklu. Kulturní zážitky ze směsi různorodých lidí ztělesněných více než 120 etnickými skupinami s odlišným způsobem života, spojenými jediným jazykem – Kiswahili. Historické aspekty Tanzanie, včetně ruin z doby obchodu s otroky na Bagamoyo a na Zanzibaru a lebky prvního člověka z učebnic dějepisu „ Zinjanthropus“, jehož ostatky jsou v rokli Olduvai spolu s jeho stopami. A nezapomínejme na krásu pláží v Tanzanii, které jsou na Zanzibaru a na ostrově Mafia, stejně jako v regionech Tanga a Mtwara. Je toho velmi mnoho.

Poprosím vás o tipy pro aktivní cestovatele. Kterých pět míst musí vidět a proč?

  • Národní park Serengeti – největší migrace
  • Ngorongoro – světově největší neaktivní, neporušený a nevyplněný sopečný kráter, takzvaná kaldera. Je zde také nejvyšší hustota zvířat na světě, včetně velkých koček
  • Selous Game Reserve – největší rezervace zvířat v Africe
  • Nejvyšší samostatně stojící hora v Africe – Mount Kilimanjaro
  • Ostrov Zanzibar – kouzelný ostrov koření, perla rozsáhlého pobřeží Indického oceánu posetá dokonalými pohlednicovými plážemi.

A pět destinací pro dovolenkáře?

Ostrov Zanzibar, Region Tanga, Bagamoyo, Kilwa, Ostrov Mafia, který je domovem stovek žraloků obrovských, mezi nimiž se mohou zájemci potápět.

Všechny výše uvedené cíle jsou obklopeny dokonalými plážemi, bohatými na ohromující pobřežní potápěčské lokality a všechny vodní aktivity, je zde podvodní hotel, tajemné středověké rozvaliny a vše je bohaté na zajímavou historii.

My u nás máme ojedinělou jízdu králů, tanec verbuňk nebo modrotisk, které lákají davy turistů. Co z „nehmotného dědictví“ si střeží Tanzanie a co každý turista musí vidět a zažít?

Například musí vidět tradiční šaty z materiálu kanga nebo kitenge. Turisté rádi pochytí některá slova z jazyka Kiswahili : Jambo – Ahoj; Mambo – Ahoj, Asante – Děkuji a Hakuna matata – Žádný problém. Jídlo Nyama Choma, které je podobné jako grilovačka, ale je vyrobeno a připraveno jiným způsobem. Rokle Olduvai v kráteru Ngorongoro: každý turista musí toto místo zažít, protože to je historie člověka od samého počátku života.

Je nějaké jídlo, bez jehož ochutnání nesmím odjet?

Nenechte si ujít ochutnávku těchto potravin - jitrocel a maso. Pak tuhé kaše (ugali) podávané s fazolemi nebo zeleninou nebo dušeným masem či rybou. Toto jsou běžné potraviny pro většinu lidí v Tanzanii, takže bude skvělé pro turisty vše ochutnat a poznat některé z potravin naší kultury. Nenechte si ujít tanzanská místní piva – Safari, Kilimanjaro, Serengeti, Tusker, zatímco měkký jedinečný nealkoholický nápoj Tangawizi pomůže zchladit vaši žízeň.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše