DANCE BRNO 100

Übersetzung nicht verfügbar.

Lístky na Dance Brno 100 už jsou v prodeji

DANCE BRNO 100

Jedinečná evropská taneční událost úzce navazující na tradici 25 ročníků festivalu Tance Brno. Město Brno se v roce 2018 připojí k celorepublikovým oslavám vzniku našeho státu festivalem RE:PUBLIKA 1918 – 2018. Tento rozsáhlý projekt se bude opírat o několik klíčových akcí a právě jednou z nich bude festival DANCE BRNO 100. Národní divadlo Brno pozvalo taneční soubory nástupnických republik habsburské monarchie. Poprvé v historii se tak na jednom místě představí soubory národních divadel Polska, Slovenska, Srbska, Rakouska, Slovinska, Ukrajiny, Chorvatska, Maďarska a České republiky (Balet Národního divadla Praha a Balet Národního divadla Brno). Balet Národního divadla Brno zahájí festival svojí premiérou inscenace Amadeus MozArt v divadle Reduta.

Demisólistka Baletu NdB Emilia Vuorio a sólista Baletu NdB Arthur Abram. Foto: Pavel Hejný

ZAHÁJENÍ FESTIVALU

23. 5. 2018 / Balet Národní divadlo Brno / divadlo Reduta

 • Titul: Amadeus MozArt (původní premiéra)
 • Choreografie: Carolina Isach Cogollos, Dan Datcu, Uladzimir Ivanou

HOSTÉ A JEJICH PROGRAM

 26. 5. 2018 / Polský národní balet Varšava / Brno – výstaviště, pavilon F

 • Titul: Chopiniana / Mooving Rooms / Bolero
 • Choreografie: Michail Fokine / Krzysztof Pastor

29. 5. 2018 / Balet SND Bratislava / Brno – výstaviště, pavilon F

 • Titul: Slovenské tance (Životy svetiel)
 • Choreografie, libreto a režie: Natalia Horečná 

31. 5. 2018 / Srbský národní balet Bělehrad / Brno – výstaviště, pavilon F

 • Titul: Women In D Minor/ The Long Christmas Dinner
 • Choreografie: Radu Poklitaru

3. 6. 2018 / Vídeňský státní balet/Volksoper / Brno – výstaviště, pavilon F

 • Titul: Popelka
 • Choreografie: Thierry Malandain

6. 6. 2018 / Slovinský národní balet Ljubljana / Brno – výstaviště, pavilon F

 • Titul: Doctor Zhivago
 • Choreografie: Jiří Bubeníček

9. 6. 2018 / Balet Národního divadla Praha / Brno – výstaviště, pavilon F

 • Titul: Decadance
 • Choreografie: Ohad Naharin

10. 6. 2018 / Národní akademický balet Lvov / Mahenovo divadlo

 • Titul: Scheherazade / Carmen Suite
 • Choreografie: Anastasia Isupova / Sergyj Naenko

11. 6. 2018 / Chorvatský národní balet Zagreb / Brno – výstaviště, pavilon F

 • Titul: Smrt v Benátkách
 • Choreografie: Valentina Turku

16. 6. 2018 / Maďarský národní balet Budapešť / Brno – výstaviště, pavilon F

 • Titul: LOL - Trois Gnossiennes / 5 Tangos / Black Cake
 • Choreografie: Hans van Manen

Demisólistka Baletu NdB Emilia Vuorio a sólista Baletu NdB Arthur Abram. Foto: Pavel Hejný

DALŠÍ INFORMACE

Festival DANCE BRNO 100 úzce naváže na tradici 25 ročníků festivalu Tanec Brno. Balet Národního divadla Brno zahájí festival premiérou inscenace Amadeus MozArt v divadle Reduta. Ta bude věnována současné choreografii a je výzvou pro mladé tvůrce. A protože je Reduta neoddělitelně spojena s osobou W. A. Mozarta, bude on sám hlavním tématem tohoto premiérového projektu. Nové choreografie pro tento večer připravují sólista Baletu NdB Uladzimir Ivanou, členka souboru Baletu NdB Carolina Isach a bývalý demisólista Baletu NdB Dan Datcu. Budeme svědky toho, jak jednotliví choreografové cítí „svého“ Mozarta, jak jsou inspirováni jeho osobou, hudbou i prostorem divadla. Budeme vám servírovat Mozarta třikrát jinak, ve třech tanečních chodech.

Druhým místem, kde bude festival probíhat, je další scéna Národního divadla Brno – Mahenovo divadlo. Zde se představí Národní akademický balet Lvov se dvěma jednoaktovými balety Scheherazade a Carmen suite. Ostatní soubory pak vystoupí na brněnském výstavišti v pavilonu F, kde bude vystavěno jeviště s hledištěm pro 750 osob. Od soboty 26. května 2018 do soboty 16. června 2018 zde zatančí 8 národních baletů střední a východní Evropy. Půjde opravdu o jedinečnou evropskou taneční událost. Nikdy se nestalo, že by se všechny tyto soubory setkaly na jednom místě. Jsme hrdí, že tímto místem může být právě Brno a že zde můžeme přivítat tato nádherná představení. Vídeňský státní balet přijede s moderním pojetím světoznámého baletu Popelka v choreografii od Thierryho Malandaina. Slovinský národní balet se představí s inscenací Doctor Zhivago, jejíž choreografii připravil Jiří Bubeníček. Balet Národního divadla Praha si pro festival vybral inscenaci Decadance Ohada Naharina. Chorvatský národní balet Zagreb přijede se zbrusu novou inscenací Smrt v Benátkách a Maďarský národní balet představí tři nové choreografie Hanse van Manena - Trois Gnossiennes, 5 Tangos, Black Cake, které spojil do jednoho večera s moderním názvem LOL. Dále v pavilonu F přivítáme Polský národní balet Varšava, Balet SND Bratislava a Srbský národní balet Bělehrad.

Festival se uskuteční za finanční podpory Statutárního města Brna, Ministerstva kultury České republiky a Jihomoravského kraje. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost vidět tanec z devíti republik střední a východní Evropy na jednom místě. Těšíme se na vás!

ZAHÁJENÍ PRODEJE VSTUPENEK: 1. března 2018

V přípravě je Festival Pass DANCE BRNO 100: při nákupu 3 a více představení je sleva 30 %.

INFORMACE A PRODEJ VSTUPENEK

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše