Mineralien Brünn

Übersetzung nicht verfügbar.

Ludmila Krystal Benešová: dary přírody ukryté v mědi

Umění má mnoho podob. Ludmila Krystal Benešová, která přijede na výstavu Minerály Brno z Ostravy, je toho důkazem. Původně profesionální klavíristka se rozhodla svůj život obohatit o další tvůrčí činnost a již řadu let se věnuje výrobě šperků. Učarovala ji především měď, kterou doplňuje přírodními minerály i drahými kameny. O tom, jak může být spojení surového kovu a lesklých kamenů efektní, se můžete přesvědčit na vlastní oči v pavilonu B.

Během své cesty šperkařky si Ludmila Krystal Benešová vyzkoušela různé techniky. Aktuálně tvoří především pomocí galvanoplastiky neboli electroformingu. Při tomto procesu vytváří s použitím elektrolýzy na špercích jemný kovový povlak, který nechá vyniknout přirozenou strukturu materiálu, ale zároveň mu dodá originální vzhled. „Mé šperky jsou často produkty přírody ukryté v mědi. Pracuji s drahými kameny, polodrahokamy a přírodními materiály. Pokaždé tak vznikne unikátní kus, který nelze zopakovat nebo najít jinde,“ vysvětluje Ludmila Krystal Benešová, která si při své tvorbě zakládá především na poctivé ruční práci.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše