STYL

Übersetzung nicht verfügbar.

Moraviaflor přináší krásu ručně vyrobených květin

Společnost Moraviaflor, s.r.o. je firma s dlouholetou tradicí a navazuje na historickou výrobu květin ze druhé poloviny 19. století. Výroba dekorativních květin se zde přes různé změny forem společnosti udržela až do dnešní doby. Návštěvníkům veletrhu STYL nabídne Moraviaflor kromě jiného i možnost účasti v kreativním Workshopu Bijoux.

Rukodělná výroba s tradicí 150 let 

V Olešnici firma působí již od roku 1869. Jedná se o rukodělnou výrobu, která vyžaduje velkou zručnost a cit pro výrobu květin. Každý vyrobený kus je originál. Společnost Moraviaflor, s.r.o. vyváží květiny do Evropy, ale i do mnoha dalších zemí světa. „Vycházíme z původních vzorů, které neustále rozšiřujeme o nové artikly v návaznosti na módní trendy. Společnost má velmi širokou nabídku cca 10.000 artiklů, ze kterých si mohou zákazníci vybrat. Je celá řada zahraničních zákazníků, kteří přijedou do společnosti Moraviaflor, s.r.o. si vybrat ze starých artiklů a podívat se, že se jedná skutečně o ruční výrobu. Dostalo se nám uznání od zahraničních obchodních partnerů z Belgie, Austrálie a dalších. Kdy se pochvalně vyjádřili o naší práci. Máme zájem, aby se tato výroba v Olešnici udržela a naše výrobky dělali radost našim zákazníkům další řadu let,“ říká zástupce společnosti Milan Synek.

Co vše umí Moraviaflor

Společnost Moraviaflor, s.r.o. vyrábí umělé květiny určené k dekorativním účelům:

 • květy jako módní doplněk- na šaty, na kabelky, boty apod.
 • ozdoby do vlasů na sponě. vlásence, gumičce, hřebínku apod.
 • různé květiny ke svatebním účelům, ozdoby pro nevěsty, svatebčany, svatební tabule
 • čelenky a květiny ke všem druhům krojů
 • všechny druhy květin pro divadla a film
 • květiny pro aranžéry
 • květiny jako dárkové přízdoby
 • květiny, které jsou určeny ke smuteční vazbě - jiřiny, chrysanty, růže, karafiáty a další
 • květiny s bižuterními komponenty
 • květiny dle požadavku módních návrhářů
 • květiny na vánoční stromy
 • různé vánoční ozdoby

Přírodní materiály a originální vzory 

„Květiny vyrábíme ze 100% přírodních materiálů - bavlna, len, hedvábí, hedvábný samet, vlna, viskóza, kůže, juta. K barvení používáme ekologická tuzemská barviva, na která máme atesty o jejich nezávadnosti. Převážně pracujeme s tuzemskými materiály,“ doplňuje Milan Synek.  Co se týče designu, firma pružně reaguje na požadavky svých zákazníků a na nové módní trendy, jak v barvách, tak ve vzorech. Vzoruje breitling repliky dle požadavku zákazníka a sama nabízí nové vzory, které pak pro něj upravuje dle jeho přání.

Kreativní tvoření pro malé i velké 

Společnost Moraviaflor pořádá ve svých prostorách a na různých  společenských akcích tvořivé dílničky nejen pro dětí, ale i pro dospělé. Cílem je přiblížit tuto tradiční českou ruční výrobu a podpořit rozvoj rukodělných prací s možností využití vlastní fantazie při výrobě květu. Jednou z aktivit je i WORKSHOP BIJOUX přímo na brněnském veletrhu.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše